Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Aktualności

Firmy wywozowe rozpoczęły podstawianie pojemników

27.11.2019 r.

Od stycznia 2020 r. w znacznej części Gdyni odpady komunalne będą odbierane przez nowe firmy wywozowe. Tylko w dzielnicach: Kamienna Góra, Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana, Działki Leśne, Grabówek i Leszczynki pozostanie ten sam wykonawca, czyli firma Remondis Sp. z o.o.

Podział miasta według wykonawcy świadczącego usługę odbioru odpadów wygląda następująco:

  • Sektor 1 (Mały Kack, Orłowo, Redłowo) – PRSP „Sanipor” Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni,
  • Sektor 2 (Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack) – KOMA Olsztyn Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie,
  • Sektor 3 (Kamienna Góra, Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana) – Remondis Sp. z o.o. Oddział w Gdyni,
  • Sektor 4 (Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki) – Remondis Sp. z o.o. Oddział w Gdyni,
  • Sektor 5 (Chwarzno-Wiczlino, Witomino) – KOMA Olsztyn Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie,
  • Sektor 6 (Cisowa, Chylonia, Pustki Cisowskie-Demptowo) – Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Rumi i Usługi Transportowe Robert Lewicki ze Starzyna,
  • Sektor 7 (Babie Doły, Obłuże, Oksywie, Pogórze) - Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Rumi i Usługi Transportowe Robert Lewicki ze Starzyna.
 
W związku ze zmianami wykonawców, rozpoczęło się podstawianie nowych pojemników na odpady - pierwsze nieruchomości w dzielnicy Witomino już je otrzymały. W kolejnych dniach wyposażone w pojemniki zostaną pozostałe dzielnice.

Od stycznia mieszkańcy będą korzystać z dodatkowego, brązowego pojemnika przeznaczonego na odpady bio. Wymienione również zostaną pojemniki do tej pory służące do zbierania odpadów zmieszanych – zmienią się one na pojemniki przeznaczone do frakcji o nazwie „pozostałości po segregacji” (w skrócie „PPS”).
Wraz z pojemnikami, do nieruchomości, w których znajduje się do czterech lokali mieszkaniowych, firmy przekażą „startowe” pakiety worków do pozostałych odpadów.
 
Informacje o zaktualizowanym sposobie segregacji odpadów można uzyskać w Referacie Gospodarki Odpadami Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Gdyni mieszczącym się przy ul. 10 Lutego 33, pod numerem telefonu 58 77 23 500 oraz od 1 stycznia 2020 r. na stornie www.wyrzucam.to.