Aktualności

Podsumowanie akcji Sprzątanie Gdyni 2020

Sprzątanie Źródlisk Chylonki podczas akcji Sprzątanie Gdyni 2019. Na pierwszym planie: odpady w workach zebrane podczas akcji, ułożone w jednym miejscu. (fot. Anna Bubel)

Sprzątanie Źródlisk Chylonki - Sprzątanie Gdyni 2019 / fot. Anna Bubel

23.09.2020 r.

Miniony piątek oraz weekend upłynęły mieszkańcom Gdyni pod znakiem akcji „Sprzątanie Gdyni 2020” wpisującej się w międzynarodową kampanię „Sprzątanie Świata”. Jak co roku, w trzeci weekend września chętne osoby porządkowały swoją najbliższą okolicę.

34 grupy gdynian zostały wyposażone przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta – organizatora akcji - w worki na odpady i rękawice ochronne. Zapewniony został również odbiór oraz późniejsze zagospodarowanie odpadów.

Niestety, pomimo coraz większej świadomości ekologicznej społeczeństwa nadal aktualny jest problem pozostawiania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych, takich jak lasy, plaże czy trawniki. Musimy dbać o naszą planetę - ważne jednak, aby robić to codziennie, a nie tylko ten jeden raz w roku. Nie wyrzucajmy śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych - przyszłe pokolenia nam za to podziękują!

W ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie Gdyni 2020” wydano uczestnikom ponad 1 100 sztuk worków na odpady.