Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
Aktualności

Powszechny Spis Rolny 2020 - konkursy

Powszechny Spis Rolny  01.09-30.11.2020
O co pytamy w spisie? 
o powierzchnię gruntów, liczbę ciągników, zwierzęta gospodarcze

Więcej informacji znajdziesz na:
spisrolny.gov.pl

Powszechny Spis Rolny 2020

06.11.2020 r.

W ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020 Urząd Statystyczny w Gdańsku organizuje konkursy dla rolników, dzieci i młodzieży.


Trwa sześć konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na Facebooku oraz na stronie Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Poniżej pełna lista konkursów odbywających się w ramach Powszechnego Spisu Rolnego:

Konkurs „PSR 2020. Po co ten spis?"

Konkurs dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego.
Aby wziąć w nim udział, należy przygotować pracę indywidualną lub zbiorową (zespół maks. 6-osobowy) na temat „Po co ten spis?".
Technika dowolna np. piosenka, wiersz, inscenizacja, filmik, plakat, animacja itd.

Konkurs trwa do 18 listopada.
 
 
Konkurs Statystycznie, najlepszy scenariusz (ogólnopolski)

Konkurs skierowany jest do nauczycieli klas 6-8 szkoły podstawowej oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Zadanie polega na napisaniu scenariusza lekcji, dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego, rolnictwa i zagadnień związanych z gospodarstwami rolnymi. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 2 000, 2 500 i 3 000 zł. Czas na zgłoszenia mija 30 listopada.
 
 
Konkurs „Z gospodarstwa na stół"

Aby wziąć udział w konkursie, należy spisać swoje gospodarstwo, a następnie zrobić zdjęcie przetworu lub gotowej potrawy przygotowanej z produktów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa. Można dodać przepis.
Zdjęcie należy przesłać na adres: SekretariatUSGDK@stat.gov.pl do 15 listopada.
 
 
Konkurs „Kto pierwszy, ten lepszy"

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pozostał jeszcze miesiąc. Urząd Statystyczny w Gdańsku przygotował konkurs pn. „Kto pierwszy, ten lepszy”, który trwa od 29 października do 15 listopada. Rolnicy, dzięki nieodkładaniu na później obowiązku spisania się, mogą wygrać drobne nagrody.

Konkurs „Najbardziej aktywny sołtys"

GUS nagradza najbardziej aktywnych sołtysów.

Pokaż, jak promujesz spis rolny w swoim społeczeństwie i wygrywaj atrakcyjne nagrody.
Sołtysie! Prześlij swoje zgłoszenie do 30 listopada na adres: SekretariatUSGDK@stat.gov.pl
 
Loteria Powszechnego Spisu Rolnego (ogólnopolska)
 
Każdy, kto do 22 listopada spisze się przez Internet, może zarejestrować otrzymany kod, wziąć udział w loterii i wygrać cenne nagrody.
  • Konkurs "Z gospodarstwa na stół", Spisz swoje gospodarstwo, a następnie zrób zdjęcie przetworu lub gotowej poprawy przygotowanej z produktów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa. MOżesz dodać przepis.