Aktualności

Robimy PTASIE MOBILE

grafika_PTASIE MOBILE

grafika_PTASIE MOBILE

Pierwszy raz w ramach akcji „Zapraszamy ptaki do Gdyni” mamy przyjemność zaprosić chętne dzieci na warsztaty plastyczne.
 
13. października odbędą się zajęcia dla dzieci inspirowane ptakami, które możemy spotkać w Gdyni. Młodzi miłośnicy ptaków będą mieli możliwość zbudowania z tektury przestrzennego modelu ptaka, którego następnie przyozdobimy za pomocą farb, flamastrów, kredek i kolorowych papierów. Jeżeli aura dopisze zrobimy naszym dziełom zdjęcia wśród drzew i zobaczymy jak się czują nasze ptasie mobile wśród przepięknych kolorów jesieni. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł zabrać swoją pracę do domu by mu przypominała o ptakach za oknem. Szczególnie, że zbliża się zima i pamięć o skrzydlatych mieszkańcach Gdyni będzie im bardzo potrzebna.
 
Warsztaty poprowadzi Joanna Czaplewska – utalentowana autorka ilustracji do książki wydanej przez Urząd Miasta Gdyni, pt. "Zapraszamy ptaki do Gdyni".

 
Warsztaty tworzenia ptasich mobili odbędą się w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni (ul. Marszewska 5). Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami.
 
Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach po 12 uczestników. Przewidziany czas trwania zajęć to 2,5 godziny. Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia o godzinie 9:00, druga grupa –  o godzinie 12:00.
 
Aby wziąć udział w zajęciach należy wysłąć zgłoszenie na adres ptaki@gdynia.pl. W treści należy wpisać imię i nazwisko opiekuna oraz dziecka, wiek dziecka, telefon kontaktowy oraz informację, która godzina zajęć ma zostać zarezerwowana. Potwierdzenie rezerwacji wraz zaproszeniem zostanie wysłane na adres email, podany w zgłoszeniu.

Warsztaty odbywają się bezpłatnie.
 
Wydarzenie realizowane jest przez Wydział Środowiska UM Gdyni we współpracy z Nadleśnictwem Gdańsk dzięki finansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Logo WFOŚ

  • ikonaOpublikowano: 01.10.2019 15:22
  • ikona

    Autor: Dorota Marszałek Jalowska (d.marszalek-jalowska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.12.2019 10:09
  • ikonaZmodyfikował: Agata Madejska
ikona