Aktualności

Sprzątamy Gdynię po sezonie

na zdjęciu ludzie zbierają śmieci w lesie

Zbierzcie drużynę, zapiszcie się i wspólnie posprzątajcie najbliższą okolicę// fot. Michał Puszczewicz

Wrzesień tradycyjnie jest miesiącem, gdy po wakacjach zbieramy siły, by posprzątać las, najbliższą okolicę, a w nadmorskim mieście również plaże. Zaczniemy z wysokiego „c” już w najbliższą sobotę. Kolejny weekend będzie należeć do sąsiadów, uczniów i wszystkich, którym czystość najbliższej okolicy leży na sercu.


W sobotę spotkamy się przy porcie jachtowym, aby posprzątać Bałtyk i jego plaże w ramach World Cleanup Day 2023 – czyli największej inicjatywy na świecie, kiedy miliony ludzi wychodzą, by posprzątać swój kawałek planety.

Szykuje się gratka dla miłośników nurkowania i Bałtyku. Uczestnicy zanurkują w porcie jachtowym, który nie był sprzątamy od blisko 10 lat. To nie tylko szansa na oczyszczenie tej części Bałtyku, ale także na znalezienie podwodnych skarbów.
Początek o godz. 10.00, briefing dla nurków rozpocznie się o godz. 10.30.
Wymagana wcześniejsza rejestracja.
Kiedy: 16 września w godz. 10.00-15.00.
Gdzie:
Port jachtowy Marina Gdynia (al. Jana Pawła II 13a).
Partnerzy akcji to: World Cleanup Day, Planet Heroes, Centrum Nurkowe Tryton (koordynator akcji), Gdyńskie Centrum Sportu, Gdański Ośrodek Sportu i Sopot.
Więcej na stronie wydarzenia na fb.

Tydzień później w teren wyruszą sąsiedzi, uczniowie, grupy znajomych. Wszystko po to, by posprzątać tereny leśne, miejsca piknikowe i najbliższą okolicę w ramach corocznej międzynarodowej akcji sprzątania świata. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania małych, lokalnych inicjatyw.

Chętni do organizacji sprzątania powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie wyrzucamto.pl, który jest dostępny do 17 września. Po wcześniejszym umówieniu możliwe będzie odebranie worków na odpady i rękawic ochronnych w siedzibie Wydziału Środowiska UM Gdyni przy ul. 10 Lutego 24.

Zbierzcie drużynę, zapiszcie się i wspólnie posprzątajcie najbliższą okolicę.
Kiedy: 22-24 września.
Gdzie: cała Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 12.09.2023 15:01
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.09.2023 16:14
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona