Aktualności

SPRZĄTAMY TO już 25. raz! Kolejna odsłona akcji Sprzątanie Gdyni 2018 już wkrótce!

Sprzątnie Gdyni 2018

Sprzątnie Gdyni 2018

04.09.2018 r.

Każdego roku we wrześniu sprząta cały świat. Niezmiennie od lat sprzątają też mieszkańcy Gdyni. Dzięki zaplanowanym przez Wydział Środowiska aktywnościom, każdy ma szansę dołączyć i wspólnie z innymi przyczynić się do uporządkowania okolicy, w której mieszkamy.

To już 25 raz, kiedy miasto angażuje się w międzynarodową akcję Sprzątanie Świata. Ze względu na rosnące zainteresowanie mieszkańców, w tym roku akcja Sprzątania Gdyni pod hasłem „SPRZĄTAMY TO” została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap odbędzie się w piątek 21.09 w szkołach, a w niedzielę 23.09 do sprzątania zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy.

Rokrocznie w akcji Sprzątania Gdyni bierze udział ponad 50 szkół. Poza tonami śmieci zebranymi przez uczniów, wielką korzyścią jest, przede wszystkim, rosnąca odpowiedzialność za czystość otoczenia - mówi Dorota Marszałek-Jałowska, Kierownik Referatu Ekorozwoju. – W tym roku pragniemy zainteresować akcją wszystkich mieszkańców Gdyni i razem pracować na kolejne „eko-sukcesy” naszego miasta.

Wspólne sprzątanie to okazja do uwrażliwienia wszystkich na dbałość o otoczenie, ale także doskonały pretekst do integracji z sąsiadami. W trzech miejscach w Gdyni zostaną wyznaczone specjalne strefy „TO TU”, w których będzie można pobrać worki oraz rękawice. Na wszystkich uczestników zaangażowanych w akcję czekać tam będą: ciepły posiłek, warsztaty z upcyklingu, konsultacje ekologiczne, stanowisko bookcrossingu i wiele innych atrakcji.

Aby motywacja do sprzątania była jeszcze większa, za wypełniony odpadami worek każdy uczestnik akcji będzie mógł odebrać ekologiczny gadżet oraz kupon umożliwiający udział w konkursie, w którym do wygrania będą elektryczne deskorolki.
Stefy „TO TU” dostępne będą 23.09 w godzinach 11:00-16:00 w wyznaczonych miejscach:

  • OKSYWIE, za sklepem „Biedronka”
  • KARWINY na terenie ZSP nr 4
  • CHWARZNO WICZLINO na terenie przy pętli autobusowej „Chwarzno Sokółka”
Mieszkańców pozostałych dzielnic również zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie wyrzucam.to Miasto zapewni worki i rękawice dla sprzątających oraz odbiór odpadów zebranych podczas wspólnego sprzątania.

Regulamin festynów SPRZĄTAMY TO w ramach akcji Sprzątanie Gdyni 2018

Regulamin konkursu organizowanego w trakcie trwania festynów SPRZĄTAMY TO

Więcej informacji o akcji na stronie wyrzucam.to