Aktualności

Warsztaty plastyczne Ptasie Mobile - relacja

Warsztaty Ptasie Mobile /fot. Joanna Czaplewska

Warsztaty Ptasie Mobile /fot. Joanna Czaplewska

W niedzielę, 13 października, w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni odbyły się niezwykłe ptasie warsztaty. Dzieci przy pomocy swoich rodziców i dziadków tworzyły modele ptaków – Ptasie Mobile. Zainteresowanie warsztatami było ogromne, a możliwość wspólnego tworzenia dostarczyła wszystkim mnóstwo radości, wrażeń i satysfakcji.
 
Warsztaty prowadziła pani Joanna Czaplewska – autorka ilustracji do naszej książki „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Z tektury i kolorowych papierów powstawały przepiękne ptaki, inspirowane ilustracjami z książki, które dzięki farbom i kredkom zyskiwały jeszcze więcej barw. Powstawały więc liczne mewy, krzyżówki, jerzyki, sikory czy zięby, ale również orły, papugi oraz inne zupełnie fantazyjne ptaki. Pojawił się nawet ptasi bombowiec z dziobem i łapkami ale w barwach maskujących i z oznaczeniami lotniczymi.
Na koniec wszystkie ptaki wyleciały na sznurkach do Ogrodu i porozsiadały się po drzewach i krzewach. Przepiękna pogoda była dopełnieniem i wspaniałym tłem dla sesji fotograficznej artystów.
 
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach akcji edukacyjnej Zapraszamy ptaki do Gdyni przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni w partnerstwie z Nadleśnictwem Gdańsk, dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 05.11.2019 11:04
  • ikona

    Autor: Agata Madejska (a.madejska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.11.2019 10:33
  • ikonaZmodyfikował: Agata Madejska
ikona