Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Aktualności

Wiosenne porządki na Oksywiu

Akcja O-Ksywie - SPRZĄTAMY.TO: edycja II

Akcja O-Ksywie - SPRZĄTAMY.TO: edycja II

25.04.2019 r.

Ostatnia sobota kwietnia na Oksywiu zapowiada się wyjątkowo pracowicie. Do wiosennych porządków zapraszają Rada Dzielnicy Oksywie i Wydział Środowiska UM Gdyni. Tego dnia o godzinie 10 rozpoczyna się festyn „Akcja O-ksywie SPRZĄTAMY.TO".

Sąsiedzkie spotkanie płynnie połączy zabawę na świeżym powietrzu z akcją porządkowania zielonej części dzielnicy. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na leśnej polanie, na zapleczu pasażu handlowego „Bosman”, przy ul. Bosmańskiej.

Wśród atrakcji dla mieszkańców znajdą się elementy edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów, bookcrossing dla czytelników, kącik zabaw dla najmłodszych, mobilne biuro Rady Dzielnicy i punkt informacyjny Laboratorium Innowacji Społecznych o gdyńskiej rewitalizacji.

Każdy zapełniony worek z odpadami będzie można zamienić na zieloną roślinkę. W trakcie festynu, około godziny 13, zapraszamy wszystkich na ognisko i ciepły posiłek.

Zapamiętaj: 27 kwietnia, godz. 10-15, razem sprzątamy Oksywie!
 
Szczegóły akcji na stronie www.wyrzucam.to