Aktualności

XVI edycja konkursu konkursu plastycznego „Znani i nieznani - ptasi sąsiedzi”

Kos /grafika CIiEE

Kos /grafika CIiEE

09.11.2020 r.

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w XVI edycji konkursu plastycznego „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”. Konkurs skierowany jest do grup lub klas w trzech kategoriach: grupy przedszkolne (wiek 5-6 lat), klasy I-III szkół podstawowych oraz klasy IV-VI szkół podstawowych z Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz gmin ościennych.

Często przyroda która nas otacza jest nam najmniej znana. Warto ją odkrywać bo bywa zaskakująca, barwna i pasjonująca... Zachwycamy się egzotycznymi ptakami nie dostrzegając że nasze rodzime są równie fascynujące. Mogą nas zauroczyć zarówno kolorami jak i ciekawym zachowaniem. Wielu obserwatorów ptaków rozpoczęło swoją pasję od zachwytu nad błękitnym prążkowanym piórem sójki znalezionym podczas spaceru w lesie, podglądania sikor w karmniku czy też obserwowania gawronów kombinujących jak rozłupać twardego orzecha…

Zachęcamy do przyjrzenia się otaczającej przyrodzie i wspólnego wykonywania plakatu na temat „Ptaki w moim mieście”.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zmodyfikowaliśmy zasady konkursu – plakat możecie przygotować w wersji elektronicznej!

Laureaci I miejsca – trzy grupy/klasy otrzymają „ptasie książki (każdy z uczniów i nauczycieli) oraz będą mogli wziąć udział w warsztacie terenowym. Uczniowie i nauczyciele z klas/grup – laureaci II i III miejsca otrzymają upominki o tematyce przyrodniczej.  Klasy wyróżnione otrzymają przewodniki do rozpoznawania ptaków. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w siedzibie oraz na stronie internetowej CIEE. Konkurs jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Terminarz konkursu:
27 listopada – termin nadsyłania plakatów (format 70 x 100 cm lub plik jpg/pdf na temat „Ptaki w moim mieście”) wraz z formularzami zgłoszeniowymi na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk lub w przypadku plików elektronicznych na adres: konkurs_ciee@pomorskieparki.pl
11 grudnia – ogłoszenie wyników konkursu.
grudzień – termin przekazania nagród
do końca roku szkolnego - termin warsztatów dla klas – laureatów.

Prosimy o dołączenie do plakatów/maili czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego!

Dokumenty do pobrania:

Zaproszenie i regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy PDF
Formularz zgłoszeniowy DOC