Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
Aktualności

Zakończono akcję Sprzątanie Gdyni 2021

Logo akcji Sprzątanie Gdyni

Logo akcji Sprzątanie Gdyni

27.09.2021 r.

W dniach 17 - 19 września mieszkańcy ponownie brali udział w akcji „Sprzątanie Gdyni 2021” wpisującej się w międzynarodową kampanię „Sprzątanie Świata”. Jak co roku, w trzeci weekend września chętne osoby porządkowały swoją najbliższą okolicę.

64 grupy gdynian – to aż o 30 więcej niż w roku ubiegłym - zostały wyposażone przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta – organizatora akcji - w worki na odpady i rękawice ochronne. Zapewniony został również odbiór oraz późniejsze zagospodarowanie odpadów.

Niestety, pomimo coraz większej świadomości ekologicznej społeczeństwa nadal aktualny jest problem pozostawiania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych, takich jak lasy, plaże czy trawniki. Musimy dbać o naszą planetę - ważne jednak, aby robić to codziennie, a nie tylko ten jeden raz w roku. Nie wyrzucajmy śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych - przyszłe pokolenia nam za to podziękują!

W ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie Gdyni 2021” wydano uczestnikom 3 450 sztuk worków na odpady i zebrano ponad 6,5 tony śmieci!