Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
Aktualności

„Zapraszamy ptaki do Gdyni” 2021 konkurs plastyczny

Zdjęcie przedstawia otwartą książkę. Na lewej stronie jest rysunek samca zięby i duży napis zięba, na prawej stronie jest rysunek samicy zięby i krótka informacja o gatunku.

Książka "Zapraszamy ptaki do Gdyni" Zięba //fot A. Madejska

23.12.2020 r.

UWAGA! Przedłużyliśmy termin przyjowania prac do 19 lutego.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników ptaków do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Brak możliwości przeprowadzenia go w dotychczasowej formule sprowokował zmianę jego koncepcji. Organizatorzy liczą, że zaproponowana alternatywa okaże się równie atrakcyjna i zachęci do licznego uczestnictwa wszystkich miłośników przyrody.

W roku 2021 Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni zaprsza młodych obserwatorów ptaków do pracy przy wspólnym stworzeniu drugiej części książki pt. „Zapraszamy ptaki do Gdyni”.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie ilustracji przestawiających jednego ze wskazanych w regulaminie ptaków na tle Gdyni oraz napisanie sześciozdaniowej historii o przedstawionym gatunku, w konwencji nawiązującej do książki „Zapraszamy ptaki do Gdyni” . Zwycięskie prace zostaną poddane obróbce graficznej i literackiej i zestawione w niezwykły e-book. Powstała w ten sposób książka będzie wspaniałym materiałem edukacyjnym i wyjątkowym zaproszeniem ptaków do Gdyni przez dzieci. Wzbogaci też gdyńską edukację na temat przyrody. Inspiracją do tworzenia prac może być nasza książka „Zapraszamy ptaki do Gdyni”.
Autorom 10 najlepszych prac zostaną przyznane ciekawe nagrody rzeczowe w postaci kolekcjonerskich gadżetów oraz pomocy naukowych wspierających pasję przyrodniczą, a każdy uczestnik konkursu otrzyma książkę „Zapraszamy ptaki do Gdyni”.

Termin dostarczenia prac do Wydziału Środowiska UM Gdyni z siedzibą przy ul. 10 Lutego 24 upływa 5 lutego 2021 r. o godzinie 15:00. Konkursowej ocenie będą poddane jedynie te z nich, które są zgodne z wymaganiami określonymi w regulaminie. Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać u pracowników Referatu Ekorozwoju Urzędu Miasta Gdyni pod numerem telefonu: (58) 668 84 78.