Aktualności

Zmień złe nawyki na dobre praktyki

Fot. materiały prasowe
Każdy z nas swoimi codziennymi działaniami ma wpływ na poprawę stanu naszego środowiska. Jak żyć bardziej ekologicznie, oszczędniej i zdrowiej pokazują spoty edukacyjne przygotowane przez fundację Agencja Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej.

Fundacja ARMAAG realizuje zadanie pt: „Edukacja, informacja i promocja postaw prośrodowiskowych przy pomocy spotów reklamowych”. W ramach zadania zostało wykonanych sześć spotów promujących pozytywne postawy dotyczące ograniczania niskiej emisji. Zadanie jest finansowane dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

Każdy ze spotów porusza oddzielne zagadnienie związane z przeciwdziałaniem niskiej emisji. Wyjaśniają one m.in. co to jest niska emisja, zachęcają do wymiany pieca, do korzystania z komunikacji publicznej czy oszczędzania energii.

Wszystkie spoty łączy postać znanego Atmoludka pokazującego jaka jest jakość powietrza w województwie pomorskim oraz przekaz dotyczący zmiany codziennych nawyków. Hasło łączące wszystkie spoty  brzmi: „Zmień złe nawyki na zdrowe praktyki”.

Spot nr 1 - co to jest emisjaSpot nr 2 - zachęcający do zmiany piecaSpot nr 3 - zachęcający do zmiany nawyków w przydomowych ogródkachSpot nr 4 - komunikacjaSpot nr 5 - termomodernizacjaSpot nr 6 - oszczędzanie energii