Nauka

Dzień otwarty dla dziewczyn na Uniwersytecie Morskim

Dzień otwarty dla dziewczyn na Uniwersytecie Morskim // mat.prasowe Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Dzień otwarty dla dziewczyn na Uniwersytecie Morskim // mat.prasowe Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni przyłączył się do największej w Polsce inicjatywy „Dziewczyny na Politechniki!” promującej edukację techniczną i ścisłą wśród dziewczyn. Już 23 kwietnia, dla wszystkich tegorocznych maturzystek i kandydatek na studia, odbędzie się dzień otwarty online, podczas którego będzie można dowiedzieć się, czym są kierunki wirusoodporne, jak w praktyce wyglądają studia na Uniwersytecie Morskim i jaką ścieżkę kariery można po nich obrać?

Kampania „Dziewczyny na Politechniki” to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Dziewczyny na Politechniki” i jej „młodsza siostra” – „Dziewczyny do ścisłych!” zainicjowane przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy, za najważniejszy cel stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół średnich do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.
 
Kulminacyjnym punktem akcji jest Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn. Kobiety pracujące na uczelniach, wykładowczynie, ale także studentki i absolwentki spotykają się z uczennicami, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach. Zapraszają dziewczyny do zwiedzania laboratoriów, organizują dla nich warsztaty, wykłady i pokazy – dają szansę dotknięcia tego, nad czym się pracuje na kierunkach technicznych i ścisłych.

- Studia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni wymagają wysiłku, dyscypliny, systematyczności oraz konsekwencji w działaniu, ale nasi studenci w zamian otrzymują znakomitą szansę osobistego rozwoju oraz wymarzonej zawodowej kariery. Cieszy nas fakt, że na wydziałach technicznych naszej uczelni studiuje coraz więcej dziewczyn, którym nie straszne są zajęcia w laboratoriach, na symulatorach, ale także nauka niełatwego żeglarskiego rzemiosła na pięknej fregacie „Dar Młodzieży” oraz podczas praktyk studenckich na statku szkoleniowo – badawczym „Horyzont II” przystosowanym do żeglugi w strefie polarnej – mówi prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Dzień Otwarty online rozpocznie się 23 kwietnia o godz. 14.00. Aby wziąć w nim udział, należy wcześniej się zarejestrować.

W programie krótkie debaty i interaktywne wystąpienia, podczas których w ciekawy i przystępny sposób, razem ze studentkami, przedstawicielami uczelni z całej Polski oraz przedstawicielami dużych technologicznych firm, będzie można dowiedzieć się, które kierunki są przyszłościowe czy wirusoodporne. Będzie można także online „podejść” do wirtualnych stoisk, gdzie między 14.00 - 17.30 uczelnie z całej Polski będą prowadzić konsultacje i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i kierunków.

Tu znajduje się szczegółowy plan dnia.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 20.04.2020 11:07
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.04.2020 12:27
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona