Nauka

EXPERYMENT dla młodzieży

Akademia EXPERYMENTU13+

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza młodzież w wieku od 13 do 15 lat na wykłady popularnonaukowe w ramach Akademii EXPERYMENTU13+.

 
Po sukcesie, jaki odniosła Akademia EXPERYMENTU skierowana dla dzieci do 12. roku życia, EXPERYMENT postanowił uruchomić pilotażowy program edukacyjny przeznaczony dla młodzieży. Pierwszy semestr Akademii EXPERYMENTU13+ odbył się jesienią 2017 roku i cieszył bardzo dużym zainteresowaniem. W poniedziałek, 5 marca ruszyły zapisy na semestr letni. Podobnie, jak w ubiegłym roku EXPERYMENT zaprasza na wykłady popularnonaukowe dla młodzieży i w tym samym czasie dla ich opiekunów.
 
W trakcie dwóch wykładów, które odbędą się w ramach semestru letniego, dr hab. Artur Sikorski z Uniwersytetu Gdańskiego opowie młodzieży o chemii miłości i przy okazji przeprowadzi wspólnie z uczestnikami kilka eksperymentów chemicznych. Drugi wykład poświęcony fascynującej astrofizyce poprowadzi dr hab. prof. UG Wiesław Laskowski.

Z kolei dorosłych uczestników Akademii, EXPERYMENT zaprasza na spotkania z dr. Radosławem Sterczyńskim z Uniwersytetu SWPS, który wspólnie z rodzicami porozmawia o kluczu do uczenia dzieci, jakim jest wzbudzanie ciekawości oraz Małgorzatą Zarembą – absolwentką prawa, coachem i doradca zawodowym, która opowie tym, jak wychować nastolatka, aby… nie zwariować.
 
Koszt udziału w semestrze letnim Akademii EXPERYMENTU 13+ (dwa wykłady dla młodzieży i dwa wykłady dla dorosłych) to 36 zł. Bilety są dostępne na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.