Społeczeństwo

Jak spędzić weekend #wGdyni

Weekend 10-12 stycznia/collage z materiałów prasowych

Weekend 10-12 stycznia/collage z materiałów prasowych

Kolejny weekend upłynie pod znakiem radosnego i hucznego grania za sprawą 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w tę szczytną akcję. Oprócz tego akumulatory będzie można podładować na koncertach, spektaklach i seansach filmowych.

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Licytacje, koncerty, pokazy taneczne, a nawet przedstawienie teatralne. Najbliższy weekend 11 i 12 stycznia w Gdyni będzie wypełniony atrakcjami. Wszystko za sprawą 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w tę szczytną akcję. Do wsparcia Orkiestry zachęcać będą trzy główne sztaby, które koordynują większość miejskich działań.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Już tylko kilka dni dzieli nas od radosnego i hucznego grania. Jak co roku cel zbiórki jest szczytny. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, który zapewni najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W mieście działają trzy sztaby, które z okazji finału przygotowały wiele atrakcji. W sumie w ramach wszystkich gdyńskich sztabów w zbiórce pomagać będzie ponad tysiąc wolontariuszy. Dodatkowo w orkiestrowe granie włączają się też szkoły, uczelnie oraz różnego rodzaju instytucje, zespoły czy firmy. Właśnie dlatego akcje związane z finałem WOŚP potrwają kilka dni. Jednak główne wydarzenia zaplanowano w weekend.

Szczegóły tutaj.

Koncerty

Szkoła Muzyczna I i II st. zaprasza 11 stycznia o godz. 16.00 na koncert pt. „Zimowe kolędowanie” Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyr. Anety Pawlik.
Wstęp wolny – wejściówki dostępne w CultureBoksie (ul. Świętojańska 30).
***
Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza 12 stycznia o godz. 11.00 na koncert Małej Gdyńskiej Filharmonii „Wiedeńskie trzewiki tańczą w karnawale” do Sali Koncertowej Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9).
Warto przyjść w karnawałowych strojach.
Bilety: 12 zł.
***
Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego pod dyr. Karol Hilli zaprasza 11 stycznia o godz. 17.00 na koncert z cyklu Muzyczne Wieczory u Plastyków.
W programie kolędy w opracowaniach kompozytorów polskich i obcych.
Koncert odbędzie sie w Orłowskiej Hali Sztuki przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni (ul. Orłowska 39).
Wstęp wolny.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza 10 i 11 stycznia na „Hotel Westminster” Raya Cooney’a w reż. Bogdana Cioska.
W Hotelu Westminster spotkają się minister, jego żona, jego kochanka, sekretarz, posłanka opozycyjnej partii, dyrektor hotelu, kelner i inni, którzy na naszych oczach wpadną w erotyczne tarapaty. Małżeńskie zdrady, kłopotliwe romanse, intrygi i nieporozumienia. Życie intymne polityków okazuje się być tak samo śmieszne, jak oni sami…

Odwiedź Konsulat Kultury

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza do Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25) 10.01 o godz. 19.00, 11.01 o godz. 17.00 i 20.00 oraz 12.01 o godz. 16.00 na „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka.
Klasyka francuskiej komedii. Opowieść o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych. W obsadzie m.in. Małgorzata Sadowska, Sambor Czarnota i Tomasz Sapryk.
Bilety: 80/70 zł.

„Dźwigi i ludzie” – spotkanie autorskie

Prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni ekspozycja „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego” została uzupełniona o niezwykłe wydawnictwo. Publikacja „Roman Morawski” przedstawia ponad 350 fotografii tego autora – całość spuścizny Morawskiego pozostającej w zbiorach muzeum oraz zdjęcia pozyskane z innych instytucji i od osób prywatnych. Spotkanie autorskie odbędzie się 11 stycznia o godz. 14.00.
Książka to początek serii wydawniczej ma przybliżyć najważniejszych fotografów w dziejach Gdyni i ukazać zbiory muzeum.
Z autorami tekstów do katalogu: Anną Orchowską-Smolińską, Dariuszem Małszyckim, Marcinem Szerle i Markiem Wawrzynkowskim będzie można porozmawiać 11 stycznia o godz. 14.00 podczas spotkania autorskiego w muzeum zorganizowanego pod hasłem „Dźwigi i ludzie”.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Codziennie kilka seansów dla dzieci i młodzieży, przed i po południu – w trakcie ferii zimowych warto się wybrać do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. W codziennym repertuarze Kina Studyjnego GCF jest także wyjątkowa pod względem artystycznym animacja „Marona – psia opowieść”. Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. To film z misją, którą jest uświadamianie, z jaką odpowiedzialnością wiąże się opieka nad zwierzęciem i jak dużej empatii wymaga.

Sala Warszawa
Piątek-niedziela, 10-12 stycznia
Urwis – 10.10
Marona - psia opowieść –  12.10
Mayday – 13.50, 20.30
Koty – 16.00
Judy – 18.10            
 
Sala Goplana 
Piątek-niedziela, 10-12 stycznia
Młody renifer Alex – 10.20 
Kraina miodu – 12.10
Urwis – 14.00
Pan T. – 15.50
Koty – 18.00
Oficer i szpieg – 20.10
 
Sala Morskie Oko
Piątek-niedziela, 10-12 stycznia
Koty – 10.50
Deerskin – 13.00
Wszystko dla mojej matki – 14.40
Tam gdzieś musi być niebo – 16.45
Sokół z masłem  orzechowym – 18.45
Jak zostałem gangsterem – 20.45

Bilety na film kosztują 19, 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 15 i 13 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegóły repertuaru na www.gcf.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 09.01.2020 15:45
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.01.2020 16:26
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona