Uwaga! Obowiązuje zakaz wchodzenia do lasu w związku z ASF (afrykański pomór świń). Szczegóły w komunikacie.
Społeczeństwo

Ojce i Dziatki - Festiwal Literatury Dziecięcej

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej rusza #wGdyni 23 lipca // mat. prasowe

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej rusza #wGdyni 23 lipca // mat. prasowe

W czwartek, 23 lipca o godzinie 19:00 zawita do Gdyni Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki!”. Wydarzenie rozpocznie rejs statkiem „Pirat". 
 
2. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki” zostanie zainaugurowany 23 lipca w czasie rejsu statkiem o wdzięcznej nazwie „Pirat”. Na pokład razem z ojcami i dziatkami wejdzie ambasador Festiwalu Józef Wilkoń, autor plakatu promującego tegoroczną edycję.

Na dwóch pokładach będą czekały na dzieci specjalne atrakcje, na przykład czytanie pirackich opowieści, przyspieszony kurs żeglarski czy pasowanie na wilka, a raczej wilczka morskiego.
 
Ponadto nad morzem będzie można spotkać: Mariannę Sztymę, Pana Poetę, Agatę Królak, Basię Flores, Tomasza Małkowskiego, Piotra Sochę, Natalię Uryniuk, Elżbietę Pałasz, Joannę Czaplewską i Mariannę Oklejak.
 
Dla publiczności festiwalowej zostaną udostępnione wystawy: Mama - Quentin Gréban, Światy Innocentiego Ilustracje z książek „Pinokio”, „Kopciuszek”, „Wyspa Skarbów” oraz zupełnie nowa wystawa zrealizowana przez Instytut Książki „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!” z ilustracjami Józefa Wilkonia z książki: „Pierwsze czytanki dla…”
 
W ramach wydarzeń online oraz transmisji wystąpi: Barbara Gawryluk, Krzysztof Piersa, Agnieszka Mielech, Paulina Chmurska, Jarosław Kaczmarek i Bartosz Szczygielski.

O festiwalu


Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej to wydarzenie międzypokoleniowe, bo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej kształtują się pozytywne nawyki i rozwija miłość do literatury. Książki mają burzyć mury generacyjne i łączyć, stać się pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspólnie spędzonego czasu.

To święto partnerskie, bo organizatorzy stworzyli ideę miast partnerskich. Duże ośrodki kulturalne, których naturalną rolą jest wyznaczanie kierunków, wskazywanie trendów, odważne parcie do przodu to nie jedyne miejsca na mapie, gdzie odbywa się festiwal.

Miasta partnerskie to także odpowiedź na potrzeby seniorów, którzy dysponują czasem dla wnuków, ale mogą mieć kłopot z przemieszczeniem się do większych aglomeracji.
 
 - Cieszymy się, gdy miasto, instytucja, księgarnia lub wydawca chcą do nas dołączyć - informują na swojej stronie organizatorzy imprezy. - Festiwal jest realizowany przy wsparciu merytorycznym i produkcyjnym naszych niezawodnych wieloletnich partnerów. To, że możemy pracować razem, jest dla ogromną wartością!
 
Impreza obejmuje 10 miast, ale w szereg atrakcji można się włączyć niezależnie od miejsca zamieszkania. 

O czym warto wiedzieć? 


Na festiwal obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem mailowym: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

Podczas wydarzeń Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej są wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.
Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu organizowanym lub wspieranym przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń w celach promocyjnych wydarzenia.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu.

ikona