Kultura

Teatralne lato w Konsulacie Kultury

Zdjęcie ze spektaklu

Zdjęcie ze spektaklu "Lekko nie będzie" // fot. Sebastian Mul

Gdyńskie Centrum Kultury zadba o porcję sztuki na lato. Miłośnicy teatru znajdą tam ciekawe propozycje. W Konsulacie Kultury przez całe wakacje będzie można zobaczyć znane i lubiane przez gdyńską publiczność spektakle. Pokazy odbędą się zarówno na sali teatralnej, jak i na dużym ekranie na patio.
 
Gdyńskie Centrum Kultury wraca do gry. Przez całe lato odwiedzający Konsulat Kultury będą mogli liczyć porządną dawkę sztuki i teatralnych wrażeń. Coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i najmłodsi widzowie. Teatralne lato potrwa od 5 lipca do 2 sierpnia.
 
Na gdyńskiej scenie zobaczymy najlepsze produkcje i spektakle docenione przez krytykę oraz widzów. Na początek między 5 a 7 lipca publiczność będzie miała szansę obejrzeć familijny spektakl „Marysia ma Rysia”. To bajka o różnych obliczach przyjaźni, oparta na prostym, przewrotnym pomyśle i bardzo dobrym wykonaniu.
 
10 i 11 lipca spragnieni kulturalnych doznań mogą się wybrać na „Koszt życia” Martyny Majok w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Opowieść o siłach, które łączą ludzi, stawianiu czoła wyzwaniom, fizycznej niepełnosprawności i o tym, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem.
 
14 i 15 lipca na gdyńskiej scenie zagości uwielbiana przez widzów komedia „Lekko nie będzie” w reżyserii Tomasza Sapryka. To historia o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych. Spektakl będzie można zobaczyć jeszcze 1 oraz 2 sierpnia.
 
W przypadku tej sztuki, przedstawienia będą odbywać się równolegle na sali teatralnej i na patio, gdzie odtwarzana będzie transmisja dużym ekranie. To propozycja dla tych, którzy mają obawy przed przebywaniem na sali teatralnej z innymi widzami. Bilety na pokaz na patio kosztują 30 złotych i w tej cenie jest również napój bezalkoholowy z kawiarni Konsulatu Kultury.
 
17 i 18 lipca rozrywkę zapewni „Konsternacja” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Różne odcienie absurdu, alegoria naszych czasów i dynamiczna akcja – te określenia najlepiej opisują sztukę Mariusa von Mayenburga.
 
Ostatnia propozycją będzie spektakl „Cześć, kochanie. Głowacki 3.1” – historia małżeńska w trzech aktach. To opowieść o prawdziwej miłości i komunikacji w związku dwojga ludzi. Krzywe zwierciadło, w którym każdy może się przejrzeć. Przedstawienie przygotowało aż trzech reżyserów: Tomasz Man, Sebastian Konrad oraz Olena Leonenko.
 
Szczegółowe informacje o spektaklach oraz biletach można znaleźć tutaj.

Nowe zasady w Konsulacie Kultury

 
Widzowie, którzy wybierają się na spektakl w Konsulacie Kultury muszą przestrzegać nowych zasad. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo aktorów i publiczności.
 
W budynku jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeśli ktoś zapomni maseczki,  może ją kupić w kasie tuż przed spektaklem.
 
Widzowie są wpuszczani na salę po kolei, zachowując wymagane odległości (2 metry). Opuszczenie widowni będzie się odbywało stopniowo, poczynając od najniższych rzędów. Dodatkowo każdy widz jest zobowiązany do wypełnienia oświadczenia – dane te są zbierane w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną.
 
Przy wejściu oraz w toaletach znajdują się pojemniki z płynem dezynfekującym.
 
Bilety najlepiej kupować online.

  • ikonaOpublikowano: 26.06.2020 09:58
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.06.2020 10:31
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona