Co nowego

Mieszkańcy złożyli Gdyni życzenia urodzinowe

najgdyńskiego!

najgdyńskiego!

11.02.2019 r.

Do czwartku, 7 lutego, można było zgłaszać propozycje urodzinowych haseł w konkursie PODAJ HASŁO, organizowanym z okazji 93. rocznicy otrzymania przez Gdynię praw miejskich. Zwycięski napis zobaczyliśmy 10 lutego w oknach PPNT Gdynia, a jego autorka otrzymała wejściówki na prestiżowe gdyńskie wydarzenia.

Parkowe okna już od kilku lat są rozpoznawalnym kanałem komunikacyjnym z miastem i jego mieszkańcami. Napisy motywują, intrygują, wywołują uśmiech i ciekawość. Nie mogło być inaczej w urodziny Gdyni.

Z sympatią i humorem

Gdynianie wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru, zgłaszając do konkursu takie hasła, jak: „śledzik dla wszystkich” lub „gdzie jest tort?”. Niektórzy składali życzenia po kaszubsku: "Wszëtczégò nôbëlniészégò”, jeszcze inni zapowiedzieli się na kolejne urodziny: „Za 7 lat poszalejemy!”. Najmocniej jednak wśród nadesłanych propozycji przebijał się lokalny patriotyzm i wielka sympatia mieszkańców do samej jubilatki. Stąd hasła takie jak: „GdyniaForEver”, „Rządzisz!”, „Zostanę w Gdyni”, „Gdynia – tu żyje się najlepiej”, a nawet bezpośrednie deklaracje uczuć: „Gdynia=WNM” czy „Kocham Gdynię!”.
 

Najgdyńskiego!


Choć jury wysoko punktowało oryginalność, to równie ważnym kryterium, które brało pod uwagę, było nawiązanie do miejsca i urodzinowej okazji. Zwycięski napis – NAJGDYŃSKIEGO! – pojawił się w oknie PPNT Gdynia w niedzielę, 10 lutego. Wyróżnionych zostało również kilka innych pomysłów, które wkrótce będzie można zobaczyć na budynku PPNT Gdynia. O zwycięskich hasłach zadecydowało jury w składzie: Katarzyna Gruszecka- Spychała (wiceprezydent Miasta Gdyni), Anna Borkowska (dyrektor PPNT Gdynia), Alicja Harackiewicz (dyrektor Centrum Nauki Experyment) oraz Aleksandra Dylejko (rzecznik prasowy Laboratorium Innowacji Społecznych).
 

Morze haseł

Otrzymaliśmy ponad czterysta kreatywnych propozycji. Wybór zwycięskiego hasła, choć bardzo trudny, był również niezwykłym doświadczeniem pokazującym, co dla mieszkańców jest w Gdyni najważniejsze i z czego są dumni. Zamknięcie przekazu w siedemnastu znakach jest niełatwym zadaniem, wymagającym nieszablonowego myślenia, a właśnie to chcieliśmy docenić najbardziej – mówi Anna Borkowska, dyrektor PPNT Gdynia, przewodnicząca jury konkursowego.
 
Laureatka konkursu, Adriana Dobosz, otrzymała specjalne, urodzinowe wejściówki na wydarzenia odbywające się w PPNT Gdynia: Naukowe Love w CN Experyment, TEDxGdynia 2019, Kolosy 2019 oraz wybrany przez siebie warsztat podczas Gdynia Design Days 2019.

Gratulujemy!