Co nowego

Moc oddechu naprzemiennego. Odetchnij w Gdyni z Gosią Mostowską

„Odetchnij w Gdyni z Gosią Mostowską” - w 5. odcinku poznamy technikę oddechu naprzemiennego, który pomoże wyciszyć się i odstresować / fot. mat. prasowe

„Odetchnij w Gdyni z Gosią Mostowską” - w 5. odcinku poznamy technikę oddechu naprzemiennego, który pomoże wyciszyć się i odstresować / fot. mat. prasowe

04.02.2023 r.

Gdynia Orłowo to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce. Nic dziwnego – majestatyczny klif, wokół piaszczysta plaża i klimatyczne restauracje z widokiem na morze. Tu można poczuć spokój, relaks i szczęście. Na molo warto się na chwilę zatrzymać i spróbować oddechu naprzemiennego. Na czym polega i jak prawidłowo wykonać tę technikę oddechową, sprawdzicie w 5 odcinku cyklu „Odetchnij w Gdyni z Gosią Mostowską”.


Oddech naprzemienny, czyli tzw. „oczyszczający przepływ kanałów” jest formą oddechu medytacyjnego zaczerpniętą z tradycji jogi. Celem tej praktyki jest oczyszczenie i równoważenie przepływu energii w ciele poprzez kontrolowane oddychanie przez nos.Ta technika oddechowa pomaga w redukcji stresu, poprawie koncentracji i samopoczucia, a także wprowadza w głęboki stan relaksu. Jej celem jest uregulowanie przepływu powietrza w obu nozdrzach. Taki trening oddechu najlepiej wykonać w pozycji siedzącej.
– O oddechu naprzemiennym mówi się, że oczyszcza, wycisza i wręcz odmładza nasz układ nerwowy. Jest to fantastyczny oddech, który możemy zastosować, kiedy mamy jakąś trudną sytuację, kiedy wiemy, że czeka nas stres, ponieważ cudownie uspokaja i potrafi wręcz zregenerować nasz układ nerwowy – zachęca do treningu Gosia Mostowska, popularna w całym kraju nauczycielka jogi i promotorka zdrowego stylu życia.
Gosia Mostowska prezentuje technikę oddechu naprzemiennego
Gosia Mostowska prezentuje technikę oddechu naprzemiennego / fot. mat. prasowe

Odetchnij w Gdyni z Gosią Mostowską

Cykl składa się z 5 odcinków treningów oddechowych, które można obejrzeć na stronach Odetchnijwgdyni.pl oraz Gdynia.pl. Wszystkie odcinki są również dostępne na oficjalnym kanale Gdyni w serwisie YouTube. Każdy trening przeprowadzony przez Małgosię to inna technika oddechowa, jednak każda z nich pozwala się wyciszyć, złapać równowagę ducha i po prostu rozluźnić.

Odetchnij w Gdyni z Gosią Mostowską

Zimowa Gdynia dla turystów

Gdynia zimą jest spokojna, ale nie nudna. Ci, którzy na co dzień żyją intensywnie, docenią harmonię tego miasta. Tu można wypocząć bez pośpiechu, we własnym tempie. A dla tych, którzy cenią nadmorski wypoczynek połączony z miejskimi atrakcjami, polecamy specjalne pakiety turystyczne, które można wykorzystać w miesiącach styczeń-marzec 2023 r. Do wyboru są aktywności kulturalne, rodzinne i sportowe. Z pełną ofertą „Odetchnij w Gdyni” można zapoznać się tu.

  • Gosia Mostowska spaceruje po molo w Orłowie
  • Gosia Mostowska na plaży w Gdyni Orłowie
  • Molo w Gdyni Orłowie