Aktualności

Zaprosimy ptaki do... karmników!

Wspólna nauka o ptakach to nie nowość, na zdj. zeszłoroczne warsztaty z budowania budek lęgowych, fot. Zuzanna Jalowska

Wspólna nauka o ptakach to nie nowość, na zdj. zeszłoroczne warsztaty z budowania budek lęgowych, fot. Zuzanna Jalowska

Jak co roku, już w pierwszą sobotę października wspólnie „Zaprosimy ptaki do Gdyni”! Rusza dobrze znana akcja, a najmłodsi powyżej 6. roku życia razem z opiekunami będą mogli zbudować w Marszewie własne karmniki i powiesić je w domowych ogrodach. Ruszają zapisy na warsztaty!

Idealna okazja, żeby spędzić wspólnie czas, pobyć wśród natury i nauczyć się czegoś nowego – dla tych, którzy nie mają planów na sobotę, 5 października, gdyński Urząd Miasta razem z Nadleśnictwem Gdańsk przygotowały ciekawą propozycję.

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni (ul. Marszewska 5) odbędą się warsztaty z budowy karmników dla ptaków. Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci od lat 6 wraz z opiekunami.O tym, jak karmić i nie tylko


Karmniki to nie wszystko, czeka jeszcze dużo przydatnej wiedzy - przed warsztatami odbędzie się prezentacja multimedialna na temat zasad dokarmiania ptaków. Uczestnicy zapoznają się z zasadami budowy karmników i ich wieszania, a potem zbudują własny, który będzie można zabrać do domu.

Jak informują organizatorzy, warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach po trzydziestu uczestników (piętnaście par dziecko + opiekun). Pierwsza grupa rozpocznie o godzinie 11:00, druga grupa – o godzinie 12:30.

Ruszają zapisy


Warto zarezerwować miejsce już teraz - zapisy startują dziś, w środę 25 września od godz. 14:00 i będą trwały do czwartku, 3 października. W treści zgłoszenia należy wpisać imię i nazwisko opiekuna oraz dziecka, wiek dziecka, telefon kontaktowy oraz informację, która godzina zajęć ma zostać zarezerwowana. Materiały do przeprowadzenia warsztatów zostaną zapewnione na miejscu. Warsztaty odbywają się bezpłatnie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres ptaki@gdynia.pl.

Wydarzenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu miasta Gdynia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

  • ikonaOpublikowano: 25.09.2019 13:15
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.12.2019 10:42
  • ikonaZmodyfikował: Kamil Złoch
ikona

Zobacz także