Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Gdynia InfoBox

CultureBox - kulturalna odsłona Infoboxu

Kulturalna odsłona Infoboxu: CultureBox Autor wizualizacji: ARB-Dominik BudynFestiwale, teatry, kina, wystawy, koncerty, wernisaże... Na brak wydarzeń kulturalnych w Gdyni nie można narzekać. Jak być na bieżąco i nie przegapić czegoś interesującego? Wystarczy odwiedzić jedno miejsce - wszystkie (kulturalne) drogi już niedługo poprowadzą do... CultureBoxu.

Powstający u zbiegu ulic 10 Lutego i Świętojańskiej Gdynia Infobox nazywany jest obserwatorium zmian gdyż śledzić tam będzie można metamorfozy architektoniczne miasta, jednak nie tylko. W pasażu pomiędzy głównym budynkiem Infoboxu a wieżą widokową powstanie CultureBox, w którym, jak w soczewce, ogniskować się będzie kulturalne życie miasta.

Kulturalna odsłona Infoboxu: CultureBox autor wizualizacji: ARB-Dominik BudynCultureBox będzie niczym „jedno okienko" dla zakładających działalność gospodarczą. W jednym miejscu znajdą się informacje na temat wszelkich aspektów gdyńskiej kultury. Tu dowiemy się, co ciekawego dzieje się w mieście w najbliższym czasie, jakie wystawy prezentują gdyńskie muzea, co grane jest w teatrach i kinach. Jednym słowem - stworzymy swój indywidualny kulturalny rozkład jazdy. Co więcej, na interesujące nas wydarzenia będziemy mogli w prosty sposób, za pomocą kilku kliknięć, kupić bilety.

Jak będzie wyglądał CultureBox?

Kulturalna odsłona Infoboxu: CultureBox autor wizualizacji: ARB-Dominik BudynWystrój CultureBoxu nawiązuje do modułowej formy Infoboxu. Tu jednak mocniejszy akcent położony jest na kolor, a podstawowym środkiem aranżacji przestrzeni są prostopadłościenne bryły, symbolicznie oddające ideę boxu-pudełka, w którym zamknięta jest wielość form kultury i sztuki. Jednak CultureBox, niczym kameleon, będzie się zmieniać dostosowując wygląd do tego, co aktualnie dzieje się w mieście. Inaczej będzie wyglądał podczas festiwalu Open'er, a inaczej w czasie Gdynia Design Days. Symbol CultureBoxu - czerwony kwadrat pojawi się w witrynie nie tylko jako element dekoracyjny, ale także jako... wygodne miejsce do siedzenia.

Kulturalna odsłona Infoboxu: CultureBox autor wizualizacji: ARB-Dominik BudynGłównym przekaźnikiem informacji w CultureBoxie będą dotykowe ekrany multimedialne.  Osobom nieco mniej zaznajomionym z nowoczesną technologią, pomoc zaoferuje obsługa, z którą zresztą można będzie porozmawiać nie tylko o kwestiach technicznych, ale uzyskać informacje o spektaklu teatralnym czy wystawie. 

W ramach Cultureboxu działać będzie również bookarnia, czyli połączenie czytelni z małą biblioteką. Na regałach każdy odnajdzie ciekawą książkę, którą będzie mógł poczytać na miejscu lub w plenerze - siedząc na trawie, w kawiarni lub na jednej z ławeczek pobliskiego skweru Stefana Żeromskiego, którego pomnik znajdzie się w centralnym miejscu placu. Zresztą, dzieł patrona skwerku w bookarni nie zabraknie.

Kulturalna odsłona Infoboxu: CultureBox autor wizualizacji: ARB-Dominik Budyn

Autor wizualizacji: ARB-Dominik Budyn

  • ikonaOpublikowano: 28.03.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona