Co nowego

Rodzinna firma logistyczna #wGdyni

Od lewej: Tomasz, Halina i Łukasz Langowscy z firmy Langowski Logistics // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Od lewej: Tomasz, Halina i Łukasz Langowscy z firmy Langowski Logistics // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Mogą dostarczyć ładunek do dowolnego miejsca na ziemi. Spedycją i logistyką zajmują się od ponad 16 lat. Transport morski, drogowy, lotniczy i kolejowy to ich specjalność. Mowa o rodzinie Langowskich i ich firmie logistycznej Langowski Logistics. Przed nami ostatni odcinek cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Jak mówią, praca z rodziną to ciekawe doświadczenie. Wspólnie wciąż rozwijają firmę i szukają nowych rozwiązań oraz pomysłów. Zajmują się kompleksową obsługą spedycyjną. Świadczą usługi transportowe i magazynowe na najwyższym poziomie. Ich firma Langowski Logistics działa od 2004 roku. Na jej czele stoi Halina Langowska. Rodzinny biznes prowadzi wraz z synami – Tomaszem i Łukaszem. Obaj od zawsze fascynowali się morzem i transportem ładunków. Tomasz Langowski zanim zaczął karierę w rodzinnej firmie, pracował w przedsiębiorstwach zajmujących się kontrolą kontenerów. Z kolei Łukasz pływał na statkach kontenerowych. Po trzech latach przeszedł do rodzinnej firmy, gdzie zarządza zespołem. Rodzina Langowskich to bohaterowie ostatniego, dwudziestego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Langowski Logistics to operator logistyczny. Główna siedziba firmy mieści się w Gdyni przy ul. Hutniczej 16. Jest też oddział w Warszawie. Firma specjalizuje się w transporcie morskim, kolejowym, lotniczym, drogowym i militarnym. Może dostarczyć ładunki do dowolnego miejsca na ziemi. W ofercie są również: spedycja projektowa oraz skup, sprzedaż i wynajem kontenerów. Firma ma też własną agencję celną, magazyny w Gdyni, Gdańsku, Warszawie i Łodzi, a także sieć ponad 1500 agentów na całym świecie.

– Lokalni przedsiębiorcy są bezcenną wartością miasta. Budują tożsamość Gdyni. Mogliśmy się o tym przekonać w ostatnich miesiącach, oglądając cykl „Wtorki z Rodzinnymi”, w którym gdyńskie firmy rodzinne opowiadały swoje historie. Jestem przekonana, że dzięki temu mieszkańcy naszego miasta lepiej poznali lokalnych przedsiębiorców i zobaczyli, jaki potencjał w nich drzemie. Zapraszam na ostatni odcinek cyklu. Warto poświęcić kilka minut i posłuchać tej wyjątkowej opowieści – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W jej ramach, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami byli lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom poznaliśmy kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały właśnie Gdynię. Nie zabrakło również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube były prezentowane kolejne odcinki krótkich, filmowych opowieści o rodzinnych biznesach.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. Otworzył go materiał opowiadający o Hotelu Jakubowym państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat. Następnie została zaprezentowana historia rodzinnej firmy państwa Ogrodowiczów - „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”. To specjaliści, którzy w zegarmistrzowskim fachu działają już od lat 40. ubiegłego wieku. Obecnie w zakładzie można spotkać już trzecie pokolenie kontynuujące rodzinną tradycję. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie SpaceForest, która zajmuje się automatyką przemysłową i kosmicznymi technologiami. W czwartym odcinku o swoim gastronomicznym biznesie opowiedzieli właściciele zupiarni „Gary na ogniu”. Następnie można było poznać historię Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika, czyli właścicieli Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”. Później o krawieckiej tradycji i kunszcie opowiedziała rodzina Wiśniewskich. W siódmym odcinku o swojej pasji do kawy mówili Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik - właściciele kawiarni „Black & White Coffee” w Gdyni. Tuż po nich została zaprezentowana rodzina Surowców i ich firma spedycyjna Hermes. Następnie można było poznać historię sklepu rodzinnego „Pod Pierzynką”, który działa w Gdyni od 1968 roku. W dziesiątym odcinku o swojej pasji do pieczenia opowiedzieli właściciele piekarni „Pajda”. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie Omnioxy, która dostarcza bezpieczne i łatwe w obsłudze komory hiperbaryczne. Następnie o miłości do Gdyni i kuchni międzynarodowej mówiła rodzina Wysockich, która prowadzi restaurację „Moje Miasto”. W trzynastym odcinku o fryzjerskim kunszcie i wielopokoleniowej tradycji opowiedziała rodzina Zagórskich, która prowadzi salon „Eco Irena”. Jako kolejna została zaprezentowana firma SEOgroup Interactive, która specjalizuje się w marketingu internetowym. Później do zdrowej kuchni i naturalnych produktów przekonywali Mikołaj i Magda Batorowie, właściciele „Zakwasowni”. Następnie można było poznać historię zakładu szewskiego z duszą - „Naprawa obuwia – Henryk Daduń i syn”. W siedemnastym odcinku o miłości do morza i pływania opowiadali właściciele firmy Vision & Team, której częścią jest marka Riby.pl. Tuż po nich zaprezentowana została rodzina Białeckich i ich firma 4E-energy, która zajmuje się projektowaniem, dostawami i uruchamianiem systemów fotowoltaicznych oraz powiązanych z nimi rozwiązań do magazynowania energii. Z kolei tydzień temu o rodzinnym wydawnictwie mówiła rodzina Ellwartów.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 27.04.2021 15:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.05.2022 17:38
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także

Najnowsze