Co nowego

Włosy pod dobrą opieką. Rodzinny salon fryzjerski w Gdyni

Iwona Zagórska, właścicielka salonu fryzjerskiego „Eco Irena” //  fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Iwona Zagórska, właścicielka salonu fryzjerskiego „Eco Irena” // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Potrafią wyczarować fantazyjne fryzury. Dbają o włosy klientów, używając tylko ekologicznych kosmetyków. W ich salonie panuje rodzinna atmosfera. Fryzjerstwo wciągnęło już trzecie pokolenie. Pracują z pasją i zacięciem. Fryzjerski kunszt rodziny Zagórskich, która prowadzi zakład fryzjerski „Eco Irena”, zaprezentowano w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Do biznesu podchodzą poważnie. Według nich prowadzenie firmy nie może być tylko sposobem na zarobienie pieniędzy, liczy się przede wszystkim pasja. Jak mówią, tak robią. Stawiają na włoskie podejście do biznesu. W salonie fryzjerskim, który prowadzą, klienci mają poczuć się, jak w domu. Dba o to właścicielka – Iwona Zagórska. Zakład na początku prowadziła jej mama. Otworzyła go w 1990 roku. Potem ona przejęła stery, zmieniła styl zarządzania, a salon zaczął się rozbudowywać. Prowadzi go razem z synem – Robertem Zagórskim. Historia tej wyjątkowej rodziny i ich biznesu została zaprezentowana w trzynastym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Salon „Eco Irena” działa przy ul. Starowiejskiej 21. Oferuje usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Fantazyjna fryzura? Wiosenna metamorfoza? Nietypowy kolor? Loki? Dla nich to nie problem. A jeśli komuś jest za mało, może się jeszcze udać na pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny. Wtedy zadbane będą nie tylko włosy, ale i skóra. Do pielęgnacji i wszelkich zabiegów używane są tylko ekologiczne kosmetyki.

– Zachęcam do poświęcenia kilku minut na przyjrzenie się historiom lokalnych biznesów, które często pamiętają jeszcze nasi dziadkowie czy rodzice. To przedsiębiorcy, którzy na przestrzeni lat budowali tożsamość Gdyni i czują się nierozerwalnie związani z miastem. Ich opowieści są ciekawym spojrzeniem w przeszłość, ale i podkreślają ogromny potencjał, jaki drzemie w rodzinnych firmach – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.„Wtorki z Rodzinnymi”
 to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W jej ramach, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały właśnie Gdynię. Nie zabraknie również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube będą prezentowane kolejne odcinki krótkich, filmowych opowieści o rodzinnych biznesach.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. Otworzył go materiał opowiadający o Hotelu Jakubowym państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat. Następnie została zaprezentowana historia rodzinnej firmy państwa Ogrodowiczów - „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”. To specjaliści, którzy w zegarmistrzowskim fachu działają już od lat 40. ubiegłego wieku. Obecnie w zakładzie można spotkać już trzecie pokolenie kontynuujące rodzinną tradycję. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie SpaceForest, która zajmuje się automatyką przemysłową i kosmicznymi technologiami. W czwartym odcinku o swoim gastronomicznym biznesie opowiedzieli właściciele zupiarni „Gary na ogniu”. Następnie można było poznać historię Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika, czyli właścicieli Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”. Później o krawieckiej tradycji i kunszcie opowiedziała rodzina Wiśniewskich. W siódmym odcinku o swojej pasji do kawy mówili Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik - właściciele kawiarni „Black & White Coffee” w Gdyni. Tuż po nich została zaprezentowana rodzina Surowców i ich firma spedycyjna Hermes. Następnie można było poznać historię sklepu rodzinnego „Pod Pierzynką”, który działa w Gdyni od 1968 roku. W dziesiątym odcinku o swojej pasji do pieczenia opowiedzieli właściciele piekarni „Pajda”. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie Omnioxy, która dostarcza bezpieczne i łatwe w obsłudze komory hiperbaryczne. Z kolei tydzień temu o miłości do Gdyni i kuchni międzynarodowej mówiła rodzina Wysockich, która prowadzi restaurację „Moje Miasto”.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 09.03.2021 11:18
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.05.2022 17:47
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także

Najnowsze