Co nowego

Kolosy w październiku. AKTUALIZACJA! Przedłużamy zgłoszenia!

Kolosy za rok 2020 trafią do podróżników w październiku // fot. Anna Rezulak

Kolosy za rok 2020 trafią do podróżników w październiku // fot. Anna Rezulak

Decyzja zapadła. W związku z obecną sytuacją epidemiczną i przedłużającym się lockdownem 23. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się na początku października. Jeśli pozwolą na to przepisy i do tego czasu będzie już można organizować imprezy masowe, Kolosy w Gdyni będą miały tradycyjną formę. Jeśli nie – impreza przeniesie się do sieci. Z uwagi na przesunięcie terminu wydarzenia przedłużono przyjmowanie zgłoszeń do Kolosów we wszystkich kategoriach, a także do nagród: im. Andrzeja Zawady i Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby. Można je przesyłać do 31 maja.

AKTUALIZACJA - Zgłoszenia do nagród: im. Andrzeja Zawady i Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby można przesyłać do 15 lipca.


Kolosy, czyli Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów przyciągają do Gdyni tłumy globtroterów i pasjonatów dalekich wypraw. Przed nami 23. edycja tej imprezy.

Przyszła wiosna, ale to nie oznacza, że życie stało się od razu lepsze i łatwiejsze we wszystkich aspektach. Lockdown się przedłuża, a sytuacja epidemiczna wciąż jest dynamiczna. Dlatego tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się w pierwszy weekend października (1-3.10.2021). Jeśli tylko będzie to możliwe, Kolosy zostaną zorganizowane w tradycyjnej, stacjonarnej formule. Jeśli nie – wydarzenie odbędzie się online.

Tradycyjnie można liczyć na porcję ciekawych prelekcji. Organizatorzy są pozytywnie zaskoczeni dotychczasową liczbą zgłoszeń. Pandemia w znacznym stopniu ograniczyła podróżnikom pole działania, ale oni się nie poddali. Nie wszyscy przesiedzieli rok 2020 w domach, piekąc chleby, dlatego będą mieli o czym opowiadać jesienią. Jak co roku zostaną również przyznane nagrody za najciekawsze podróżnicze przedsięwzięcia ubiegłego roku.

Doceniani są też młodzi, ambitni podróżnicy oraz nestorzy wielkich wypraw. Mogą oni wziąć udział w konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Zawady oraz Nagrodę Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby.

AKTUALIZACJA - Przedłużono termin przyjmowania zgłoszeń do nagród: im. Andrzeja Zawady i Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby. Można je przesyłać do 15 lipca.

Nagroda im. Andrzeja Zawady jest przyznawana młodym i odważnym ludziom. Dzięki niej mogą oni zrealizować swoje podróżniczo-eksploracyjne marzenia. O tę nagrodę mogą powalczyć osoby, które nie ukończyły 35 lat lub drużyny, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Liczy się oryginalność i jakość projektu oraz dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci będą mieli za zadanie opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu dokonanym w ostatnich dwóch latach. Laureaci dostają statuetkę, ale nie tylko. Zwycięzca otrzymuje 15 tysięcy złotych wsparcia, ufundowanego przez miasto Gdynia. Pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie wymarzonej wyprawy.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do Nagrody im. Andrzeja Zawady.

Wyjątkowa nagroda czeka również na podróżniczych nestorów. O Nagrodę Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby na realizację podróżniczych marzeń mogą ubiegać się najstarsi uczestnicy spotkań. To wyróżnienie analogiczne do Nagrody im. Andrzeja Zawady. Tu jednak projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. O zwycięstwie również decyduje oryginalność i jakość projektu oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu z ostatnich lat. Również i w tym przypadku miasto Gdynia wspiera podróżników - seniorów nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych, która jest przeznaczona na realizację podróży opisanej w zgłoszeniu projektu.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do Nagrody Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby.

Zmiany, zmiany


Ponieważ przez ostatni rok na świecie sporo się pozmieniało, a pandemia miała ogromny wpływ m.in. na to, gdzie i jak możemy podróżować, kapituła postanowiła to uwzględnić. Nadal oceniane (i potencjalnie nagradzane) będą duże projekty. Szansę na zdobycie nagrody mają też jednak przedsięwzięcia skromniejsze, z mniejszym budżetem, również krajowe. Dlatego jeśli planujesz coś niebanalnego – niezależnie od tego jak blisko swojego miejsca zamieszkania – i wiesz, że budżet wyprawy będzie niższy niż 15 tys. zł, nie wahaj się wysłać zgłoszenia. W tym roku kapituła będzie miała możliwość przyznania jednej nagrody na niższą kwotę lub podzielenia nagrody finansowej na dwie mniejsze.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja AKTUALIZACJA - do 15 lipca pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Organizatorami 23. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są Miasto GDYNIA i agencja MART.

  • ikonaOpublikowano: 12.04.2021 13:09
  • ikona

    Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.09.2021 08:49
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona

Najnowsze