Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu
Honorowe odznaczenie „Bohaterom Sierpnia '80 Gdynia"

Odznaczenia dla Bohaterów Sierpnia'80 przyznane w 2015 roku

Bohaterowie strajków sierpniowych w 1980 r., którzy walczyli o godność i wolność otrzymali honorowe odznaczenie „Bohaterom Sierpnia '80 Gdynia" ustanowione przez Prezydenta Miasta Gdyni. Uroczystość odbyła się 29 sierpnia 2015 r. w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Honorowe odznaczenie „Bohaterom Sierpnia ‘80 Gdynia"  otrzymali:
Adamietz Roman
Baczyński Jan
Baczyński Włodzimierz
Bastian Zdzisław
Berus Jan
Bluma Grażyna
Błęcki Leszek
Brzeziński Franciszek
Buraczewski Tadeusz
Chodowiec Witold
Ciskowska Ludwika
Czaja Henryk
Czapiewski Bronisław
Czernega Halina
Czerwiński Włodzimierz
Data Alojzy
Dembek Bolesław
Dembowski Teresa
Demby-Mizgalska Alicja
Dobek Benedykt
Domagała Henryk
Dzięgielewski Sławomir
Filter Stanisław
Flisikowski Marian
Głąbiowski Kazimierz
Golec Andrzej
Grabczak Ryszard
Hajduk Stanisław
Hebel Bolesław
Hering Jerzy
Hinc Ryszard
Hinc Stanisław
Hinz Bogusław
Hirsz Bronisław
Hoffman Zenon
Iżyłowski Stefan
Jeliński Adam
Justyniarski Czesław
Kaczmarek Franciszek
Kaźmierski Zdzisław
Kin Henryk
Klein Mieczysław
Klein Włodzimierz
Kleinszmidt Piotr
Knapiak Stanisław
Kobierowski Stanisław
Kolp Zygmunt
Kościuk Jan
Kotowski Edmund
Kotowski Wacław
Kowalski Gerard
Kowalski Leszek
Kowalski Wiktor
Koziczkowski Jan
Krause Janus
Król Grzegorz
Król Zdzisław
Książek Włodzimierz
Kuchnowski Stanisław
Kuchta Bożena
Kujawa Elżbieta
Kullas Jan
Kupc Jerzy
Kwiatkowski Edmund
Kwiatkowski Tadeusz
Lasek Ryszard
Leszczyński Antoni
Libera Bernard
Lorenc - Celińska Danuta
Macholl Stanisław
Madej Władysław
Malinowski Waldemar
Marciniak Mieczysław
Mazurkiewicz Kazimierz
Mehring Edmund
Meller Roman
Messerszmidt Eugeniusz
Michna Henryk
Mróz Marian
Murawski Adam
Myszkiewicz Elżbieta
Narojczyk Stanisław
Noske Zygmunt
Olejnik Grzegorz
Pepliński Marian
Perlicka Anna
Perlicki Zygfryd
Petkowski Józef
Pionk Ryszard
Płotka Jerzy
Potrykus Władysław
Prill Piotr
Przerada Mieczysław
Radziuk Wojciech
Raguza Jan
Ratajczak Zbigniew
Rauchfleisch Ryszard
Rekwardt Marian
Rogalski Zdzisław
Roserngart Tadeusz
Różański Mariusz
Rusinek Mirosław
Rybicki Leszek
Rzeszótko Andrzej
Samurajski Tadeusz
Sikora Henryk
Siwiński Ryszard
Sokołowski Kazimierz
Spisak Piotr
Sulewski Edward
Suworow Andrzej
Syntek Rajmunda
Szczerba Andrzej
Szczęśniak Jan
Szweda Czesław
Szymański Marek
Średziński Piotr
Wesołowski Henryk
Wierzbicki Eugeniusz
Winiewski Roman
Wiszowaty Zenon
Wittbrodt Jerzy
Wolszon Roman
Woźnica Ryszrd
Wrześniak Franciszek
Wysocki Zenon
Zajdel Teresa
Zięba Marian