Konkurs "Gdynia w kwiatach"

Gdynia w kwiatach - 2019

03 września 2019 r. rozstrzygnięty został konkurs ‘Gdynia w kwiatach 2019’. Była to XXV – jubileuszowa, edycja tego konkursu.

W rywalizacji mogli wziąć udział wszyscy gdynianie, którzy poprzez kreowanie najbliższej przestrzeni prywatnej bądź półprywatnej w sposób harmonijny i spójny dodają uroku naszemu Miastu.

W tym roku zgłoszenia nadesłało 57 uczestników. Jury pod przewodnictwem Hanny Niedźwieckiej-Pasternak przyznało cztery nagrody główne oraz dwanaście wyróżnień. Ze względu na przydzielenie dla kategorii D dwóch wyróżnień, Komisja zdecydowała się na inny niż dotychczas podział nagród (zgodnie z pkt VI Nagrody pkt 1 Regulaminu konkursu).
Zdecydowano również o wyróżnieniu 4 osób, poprzez zamieszczenie zdjęć na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Poniżej laureaci konkursu:

Kategoria: Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych
Kategoria: Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych - nagroda główna (jedna z dwóch nagród ex aequo)

Nagroda główna (1170 zł netto): Maciej Downarowicz, dzielnica Działki Leśne (na zdjęciu u góry)
ex aequo
Kategoria: Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych - nagroda główna (jedna z dwóch nagród ex aequo)
Nagroda główna (1170 zł netto): Kamila Ciechorska, dzielnica Mały Kack (na zdjęciu u góry) 

Wyróżnienia (306 zł netto):
1. Alina Ogryczak, dzielnica Wielki Kack
2. Grażyna Kędzierska, dzielnica Wiczlino


Kategoria: Zewnętrzne przyziemne części budynków wielorodzinnych
Kategoria: Zewnętrzne przyziemne części budynków wielorodzinnych - nagroda główna
Nagroda główna (1170 zł netto): Urszula Witkowska, dzielnica Śródmieście (na zdjęciu u góry)

Wyróżnienia (306 zł netto):
1. Ewa Brodowska, Morska Spółdzielnia Mieszkaniowa,
dzielnica Wzg. Św. Maksymiliana
2. Danuta, Romuald Daleccy, dzielnica Karwiny
3. Bronisław Stępień, dzielnica Wzg. Św. Maksymiliana
4. Andrzej Magier, dzielnica Fikakowo


Kategoria: Nadziemne części budynków wielorodzinnych
Kategoria: Nadziemne części budynków wielorodzinnych - nagroda główna
Nagroda główna (1170 zł netto): Monika Szczygłowska, dzielnica Obłuże (na zdjęciu u góry)

Wyróżnienia (306 zł netto):
1. Paulina Ryń, dzielnica Śródmieście
2. Tomasz Skóra, dzielnica Wielki Kack
3. Danuta Jawoszek, dzielnica Dąbrowa
4. Wacław Surdel, dzielnica Kamienna - Góra


Kategoria: Zewnętrzne części budynków użytku publicznego
Komisja podjęła decyzję o nie przyznaniu nagrody głównej.

Wyróżnienia (306 zł netto):
1. Przedszkole nr 11 ‘Pod Kasztanami’, dzielnica Oksywie
2. Piekarnia ‘Złoty Kłos’, dzielnica Orłowo

Wyróżnienie na stronie internetowej dla:
Wyróżnienie w konkursie Gdynia w kwiatach 20191. Krystyna Gatoudi, dzielnica Witomino

Wyróżnienie w konkursie Gdynia w kwiatach 20192. Wspólnota Abrahama 58-60, Maria Wróbel-Dolega, dzielnica Śródmieście

Wyróżnienie w konkursie Gdynia w kwiatach 20193. Katarzyna Osiecka, Krystyna Bilkiewicz, dzielnica Chwarzno

Wyróżnienie w konkursie Gdynia w kwiatach 20194. Anna Kamyszek-Cieślarczyk, dzielnica Śródmieście


Rada Dzielnicy Śródmieście przyznała następujące nagrody:

Główna nagroda w wysokości 700 zł (brutto) dla Wspólnoty Abrahama 58-60 / Maria Wróbel-Dolega w kategorii – Podwórka wielorodzinnych budynków mieszkalnych
Główna nagroda w wysokości 500 zł (brutto) dla Elżbiety Dzwoniarskiej w kategorii – Posesje indywidualne
Główna nagroda w wysokości 300 zł (brutto) dla Pauliny Ryń w kategorii – Piękny i zadbany balkon
Wyróżnienie w wysokości 300 zł (brutto) dla Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Żeromskiego 37 w kategorii - Podwórka wielorodzinnych budynków mieszkalnych
Wyróżnienie w wysokości 300 zł (brutto) dla Krzysztofa Młodzińskiego w kategorii - Podwórka wielorodzinnych budynków mieszkalnych
Wyróżnienie w wysokości 300 zł (brutto) dla Małgorzaty Grabowskiej w kategorii - Podwórka wielorodzinnych budynków mieszkalnych
Wyróżnienie w wysokości 300 zł (brutto) dla Urszuli Witkowskiej w kategorii - Podwórka wielorodzinnych budynków mieszkalnych
Wyróżnienie w wysokości 200 zł (brutto) dla Barbary Mazurek w kategorii - Piękny i zadbany balkon
Wyróżnienie w wysokości 100 zł (brutto) dla Anny Kamyszek-Cieślarczyk w kategorii - Piękny i zadbany balkon


Rada Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana przyznała następujące nagrody:
I nagroda w wysokości 1000 zł (brutto) dla Ewy Brodowskiej / Morska Spółdzielnia Mieszkaniowa
II nagroda w wysokości 700 zł (brutto) dla Bronisława Stępień
III nagroda w wysokości 400 zł (brutto) dla Elżbiety Majchrzak
IV nagroda w wysokości 400 zł (brutto) dla Małgorzaty Surdel - Nowak


Rada Dzielnicy Działki Leśne przyznała następujące nagrody:
I nagroda w wysokości 500 zł (brutto) dla Anety Borzymowskiej
II nagroda w wysokości 300 zł (brutto) dla Klubu 123
III nagroda w wysokości 200 zł (brutto) dla Macieja Downarowicza


Rada Dzielnicy Chylonia przyznała następującą nagrodę:
Główna nagroda w wysokości 1000 zł (brutto) dla Marzenny Matysiak w kategorii – Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych.