Konkurs "Gdyński biznesplan"

Laureaci konkursu "Gdyński Biznesplan" 2010

1

Piotr Robert Gajos, który przygotował biznesplan „Gdyńskie Biuro Konsultingowe” został zwycięzcą VIII konkursu „Gdyński Biznesplan”. Finałowa Gala odbyła się w poniedziałek 31 maja w Urzędzie Miasta Gdyni. Laureat pojedzie we wrześniu do Szanghaju na Światową Wystawę EXPO 2010. Nagrodę ufundowało Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe CHIPOLBROK S.A.

Ponadto zdobywca I miejsca otrzymał:

 •  wysokiej klasy notebooka z bezprzewodowym Internetem opłaconym na rok oraz urządzenie wielofunkcyjne – nagrody fundowane przez NORDEA Bank Polska S.A.
 • nieodpłatny udział w podyplomowych studiach menedżerskich „Europejski Model Zarządzania” w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów – o ile osoba ta spełni kryteria naboru oraz wyrazi chęć podjęcia takich studiów – nagroda Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów
 • bezpłatny semestr kursu językowego na wybranym poziomie dla dwóch laureatów, do wyboru język: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski – nagroda fundowana przez Niemieckie Centrum Językowe GERMANICUS Sp. z o.o.
 • kamerę cyfrową ufundowaną przez Grupę Inwestycyjną HOSSA S.A.
 • zestaw mebli biurowych o wartości do 3 tysięcy złotych – nagroda fundowana przez Meblarską Spółdzielnię Pracy „DĄB”.

Laureaci zarówno I, II, jak i III miejsca otrzymali:

 • nieodpłatne, roczne prowadzenie firmowego rachunku bankowego w NORDEA Bank Polska S.A.
 • poręczenie kredytu (o ile uzyska pozytywną aprobatę banku) przez Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
 • nieodpłatną ocenę i rekomendację wniosku o pożyczkę za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o. oraz zwolnienie od opłaty prowizyjnej pobieranej przy uruchomieniu pożyczki
 • uzyskanie statusu partnera afiliowanego przy Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym – o ile firma będąca przedmiotem konkursowego biznesplanu spełnia wymogi i kryteria wymagane wobec firm – partnerów PPNT
 • bezpłatny hosting strony internetowej przez okres dwóch lat – nagroda fundowana przez ASTCON Rozwiązania Informatyczne
 • pomoc ekspertów z Agencji Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. w napisaniu wniosku o dotację unijną o charakterze inwestycyjnym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
 • promocję nagrodzonych przedsięwzięć biznesowych w mediach w ramach ustalonych przez Organizatora
 • roczną, nieodpłatną obsługę przez Biuro Usług Księgowych i Doradztwa Ekonomiczno-Prawnego STORNO.

Z szeregu podobnych usług będą mogli skorzystać laureat II miejsca – Piotr Ostromęcki za biznesplan „COFFEEWAY” Spółka Jawna oraz laureatka III miejsca – Marta Ptaszyńska z biznesplanem „Zintegrowany System Seksuologicznego Wsparcia dla Miasta Gdynia”. Otrzymali oni także nagrody rzeczowe, m.in. notebook z drukarką (dla Laureata II miejsca) i aparat telefoniczny biznesowy oraz czek od Fundacji Ryszarda Krauzego na 8 000 złotych (dla Laureatki III miejsca).

Wyróżnienia w konkursie „Gdyński biznesplan” otrzymali Witold Czajkowski „Usługi Monitoringu Mobilnego podczas masowych imprez plenerowych” oraz Katarzyna Matejczyk i Zenon Kruczyński „Instytut Psychoimmunologii IPSI”.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach w terminie od 4 stycznia do 31 maja 2010 r.

W tegorocznej edycji „Gdyńskiego Biznesplanu” wzięło udział 296 osób, które zgłosiły łącznie 292 oryginalne pomysły na biznes. W drugim etapie złożono 76 biznesplanów. Do finału dostało się jedynie 12 projektów – najmocniejszych pod względem merytorycznym i mających największe szanse na realizację. Wśród finalistów – poza wymienionymi już laureatami
i wyróżnionymi – znaleźli się także: Dariusz Betiuk, Agnieszka Goliat, Dorota Korbut i Rafał Korbut, Wojciech Onoszko, Małgorzata Podzielska, Stanisław Przytuła, Michał Woźniak.

Wśród 296 uczestników było 163 mężczyzn i 133 kobiety. Największą grupę tworzyły osoby w wieku 21-30 lat. Było ich 187. Najmłodszy z nich miał 18, a najstarszy 71 lat.

203 uczestników posiada wykształcenie wyższe.

Spośród zgłoszonych projektów biznesplanów najwięcej dotyczyło sektora usług (245), zdecydowanie mniej produkcji/rzemiosła (24) i handlu (23).

W przypadku branż 74 projekty wiązały się z IT, 49 dotyczyło inżynierii/budownictwa/ochrony środowiska/technologii, 37 – turystyki/rekreacji/rozrywki, 32 – gastronomii, 28 – zdrowia/opieki/pomocy. Wśród ciekawych pomysłów znalazły się m.in.: mobilny plac zabaw dla dzieci, odstresowujący instytut czy punkty sprzedaży kawy dla wędrujących do pracy osób spragnionych porannej kofeiny.

Tradycyjnie najwięcej uczestników zgłosiło się z Gdyni – 185. Dwa projekty napłynęły aż z Wielkiej Brytanii – Londynu
i Birmingham.

239 uczestników nie prowadzi działalności gospodarczej lub ją zawiesiło, natomiast 57 to osoby prowadzące taką działalność lub pracownicy.

W dotychczasowych ośmiu edycjach wzięło udział łącznie 1643 osoby, które zaprezentowały 1591 pomysłów biznesowych. 18 spośród 21 laureatów (zwycięzców pierwszych trzech miejsc) założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają, jak choćby IVO Software.

Co słychać u ubiegłorocznych finalistów? O swoich doświadczeniach opowiadają Laureaci I miejsca w roku 2009 – Krystian Lider i Jakub Sławiński z firmy SOLDEVELO Sp. z o.o., a także Laureaci II miejsca w roku 2009 – Arkadiusz Janeczko, Marta Kwaśnik, Krzysztof Greliak i Jan Dobke, tworzący zespół Agencji Badawczej SAKKADA S.C. O Pomorskim Centrum Teleopieki i Telemedycyny opowiada Kazimierz Wieliński.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vNlhayQ5ZGw

 

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do osób nieprowadzących jeszcze działalności gospodarczej oraz działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do prowadzenia przyszłej bądź też przeniesienia obecnej działalności na teren Gminy Gdynia.

Idea Konkursu sprowadza się do umożliwienia realizacji pomysłów biznesowych przez ludzi, którzy albo nie mają jakichkolwiek doświadczeń na tym polu, albo niewielkie i niezbyt udane. Kluczem do powodzenia na rynku jest bowiem dobry, oparty na sprawdzonych zasadach biznesplan!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie!

GALERIA Z GALI FINAŁOWEJ KONKURSU „GDYŃSKI BIZNESPLAN 2010"
(Fotografie: Paweł Lewinowicz, Urząd Miasta Gdyni)

2 3 4 5 6 7 8 10 11 12

 • ikonaOpublikowano: 16.12.2010 12:04
 • ikona

  Autor: Administrator

 • ikonaZmodyfikowano: 20.03.2019 12:42
 • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona