Konkurs "Gdyński biznesplan"

Laureaci konkursu "Gdyński Biznesplan" 2012

Michał Piskunowicz i Krzysztof Tomaszewski zwyciężyli w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „Gdyński Biznesplan”. Uznanie jurorów zyskał ich projekt „Think Litez”. W nagrodę laureaci otrzymali m.in. 45 tys. zł!
„Think Litez” to inteligentny system do sterowania oświetleniem. Łatwo go przystosować do każdego rodzaju pomieszczeń. Pomysł obejmuje cały proces - od zaprojektowania po zaprogramowanie i produkcję systemu.

Finałowa gala odbyła się 31 maja 2012 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Laureatką II miejsca została Marta Moksa. Nagrodzono ją za projekt „UBRANIOMETR”, czyli aplikację porównującą rozmiary ubrań według marek, która w prosty i szybki sposób pomaga w kupowaniu odpowiedniej odzieży w sklepach internetowych.

III miejsce zajęła Patrycja Tkaczyk, autorka Platformy Projektowej „Re-design”. Pomysł jest adresowany do małych przedsiębiorstw, które oferują bardzo dobre produkty, ale nie mogą przebić się na rynku. Laureatka zamiast projektować produkty od nowa (np. meble czy opakowania), proponuje ich rewitalizację, czyli re-design.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Arkadiusz Banaś za projekt „BLOOBY", Marta Wardin i Adam Wardin za „ddrome - interaktywny multiinstrument audiowizualny”, Patrycja Szymichowska i Julia Bąkowska za projekt „Obudź geniusza
w twoim dziecku” oraz Klementyna Janusz Adamczak i Martyna Adamczak za projekt „galeriawdomu.pl”.

_DSC0122 _DSC0108

Wśród finalistów znaleźli się także: Kamila Branicka („HomeDentist - Dentysta na zawołanie”), Marcin Szweda i Szymon Żółtański („Agile Software Development”), Przemysław Listowski („Mała elektrownia wodna z turbiną Archimedesa”) oraz Agnieszka Ossowska („Hostel w Gdyni”).

Z okazji jubileuszu konkursu Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka nagrodę „Gryfa Pomorskiego”, a Leszek Miazga, członek zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, wręczył włodarzowi nagrodę „Innowatora Pomorza”.

Członkinie jury konkursu „Gdyński Biznesplan”: Grażyna Zielińska - przewodnicząca, dyrektor generalny zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Anna Stopka wiceprzewodnicząca, wiceprezes Prokom Investments S.A. oraz Irena Muszkiewicz-Herok - sekretarz jury i prezes Fundacji Gospodarczej otrzymały od prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka medale „Civitas e mari - tym, którzy odważnie realizują marzenia”.

Wydarzenie uświetnił występ pana Leszka Malinowskiego z Kabaretu KOŃ POLSKI.

_DSC0062

Przypominamy, że w tegorocznej edycji „Gdyńskiego Biznesplanu” wzięło udział 725 osób, które zgłosiły 631 oryginalnych pomysłów na biznes. W drugim etapie padł rekord w historii konkursu. Złożono aż 171 biznesplanów. W finale znalazło się 11 projektów - najmocniejszych pod względem merytorycznym i zdaniem jurorów mających największe szanse na realizację.

Konkurs „Gdyński Biznesplan„ adresowany jest przede wszystkim do osób nieprowadzących jeszcze działalności gospodarczej, ale także działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do prowadzenia przyszłej bądź też przeniesienia obecnej działalności na teren gminy Gdynia.

Od 2003 r. we wszystkich dziesięciu edycjach konkursu uczestniczyło prawie 3200 osób, które zgłosiły blisko 3000 pomysłów biznesowych. Zwycięzcy lub autorzy wyróżnionych biznesplanów otrzymują przepustkę do świata biznesu - znakomite rekomendacje i wsparcie licznych instytucji. Wielu laureatów (zwycięzców pierwszych trzech miejsc) założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają, jak choćby IVONA Software (dawniej IVO Software).

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f28O3cWJv9k

  • ikonaOpublikowano: 16.12.2014 12:42
  • ikona

    Autor: Administrator

  • ikonaZmodyfikowano: 20.03.2019 11:54
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona