Konkurs "Gdyński biznesplan"

Laureaci konkursu "Gdyński Biznesplan" 2015

Finałowa gala konkursu odbyła się w poniedziałek 1 czerwca 2015 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (galeria zdjęć - poniżej).

Zwycięzcą trzynastej edycji Konkursu “Gdyński Biznesplan” został Damian Szymański. Uznanie jurorów zyskał jego projekt “FORBOT”. Celem nagrodzonego biznesplanu jest produkcja modułów elektronicznych oraz stworzenie serwisu edukacyjnego. W nagrodę laureat otrzymał m.in. 20 tys. zł oraz tableta Samsung od Thomson Reuters, wstęp na podyplomowe studia menedżerskie „Europejski Model Zarządzania” w Gdańskiej Fundacji Kształcenia a także udział w coachingu „Angielski w biznesie z indywidualnym trenerem”  w Centrum Językowym GERMANICUS.

II miejsce zajął Marcin Kraszewski za biznesplan “System wspomagający organizację zawodów i imprez masowych”. Projekt „Competit” zakłada stworzenie aplikacji służącej do rejestracji uczestników imprez masowych, zawodów sportowych, wydarzeń turystycznych itp. Za swój pomysł laureat otrzymał m.in. 15 tys. zł na rozwój własnej firmy oraz laptopa z drukarką od firmy RADMOR a także wstęp na wybrane studia podyplomowe organizowane na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

III miejsce z projektem “AVERNUS Sp. z o.o.” zajęli: Łukasz Wroński i Dominika Tomaszewska. Innowacyjny projekt polegać będzie na produkcji unikalnych gitar elektrycznych. Na realizację tego biznesplanu laureaci otrzymali 10 tys. zł, tableta Samsung od Thomson Reuters i nieodpłatny udział w wybranych studiach podyplomowych organizowanych w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

Nagrody finansowe dla laureatów pierwszych trzech miejsc ufundował PKO Bank Polski S.A.

Laureaci zarówno I, II, jak i III miejsca dodatkowo otrzymali:
• nieodpłatny udział w warsztatach z zakresu skutecznej prezentacji – nagroda fundowana przez Thomson Reuters
• poręczenie kredytu na realizację zwycięskiego biznesplanu (o ile uzyska pozytywną aprobatę banku) przez Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
• zwolnienie od opłaty prowizyjnej pobieranej przy uruchomieniu pożyczki oraz nieodpłatna ocena i rekomendacja wniosku o pożyczkę za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego
Sp. z o.o.
• rekomendacja projektu o przystąpienie do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego – o ile projekt będący przedmiotem konkursowego biznesplanu spełnia wymogi i kryteria stawiane przez PPNT
• rekomendacja projektu o przyznanie bezpłatnego dostępu do przestrzeni coworkingowej w Strefie Startup Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym
• hosting strony internetowej przez okres 2 lat i Program Systim do zarządzania firmą z licencją na 1 rok – nagrody fundowane przez Astcon Rozwiązania Informatyczne
• roczna rozszerzona prezentacja firmy na portalu trójmiasto.pl – nagroda fundowana przez Trójmiasto.pl
• dwuosobowe zaproszenie na dowolny seans filmowy do wykorzystania w Kinie HELIOS w Gdyni
• promocja nagrodzonych przedsięwzięć biznesowych w mediach w ramach ustalonych przez Organizatora
• roczna, nieodpłatna obsługa przez Biuro Usług Księgowych i Doradztwa Ekonomiczno-Prawnego „STORNO”
• interesujące pozycje książkowe z zakresu biznesu ufundowane przez Spółdzielnię Wyrobów Skórzanych im. J. Kilińskiego w Gdyni

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Piotr Pobłocki za projekt “PVC Organ”, Filip Jabłoński za projekt „ITHEX – autonomiczny system bezpiecznej tresury zwierząt” oraz Krzysztof Koruba za projekt „Gamifikacja Procesu Szkoleniowego”.

Wśród finalistów znaleźli się także: Daniel Szulc, Dorota Wilk, Sebastian Wilk, Przemysław Rodwald, Magdalena Rosowska, Marta Reszko, Dominika Karasińska, Magdalena Korzeniecka oraz Krzysztof Król.

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 477 osób, które zgłosiły łącznie 474 oryginalne pomysły na biznes. Podczas drugiego etapu złożono 94 biznesplany. 13 projektów, najmocniejszych pod względem merytorycznym i mających największe szanse na realizację, znalazło się w finale.

Wśród 477 uczestników było 242 mężczyzn i 235 kobiet. Największą grupę tworzyły osoby w wieku 26-30 lat. Było ich 171.

Spośród zgłoszonych projektów biznesplanów najwięcej dotyczyło sektora usług (332), zdecydowanie mniej produkcji (81) i handlu (61).
Największy udział przypadł branżom: design/projektowanie/sztuka (70 projektów), edukacja/szkolenia/oświata (69 projektów) oraz gastronomia (59 projektów).

Tradycyjnie najwięcej uczestników zgłosiło się z Gdyni (279 osób) i okolic.
364 uczestników nie prowadzi działalności gospodarczej lub ją zawiesiło, natomiast 113 to osoby prowadzące taką działalność lub pracownicy.

W dotychczasowych trzynastu edycjach wzięło udział blisko 5 tys. osób. Wielu laureatów (zwycięzców pierwszych trzech miejsc) założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają.
Konkurs “Gdyński Biznesplan” adresowany jest przede wszystkim do osób nieprowadzących jeszcze działalności gospodarczej, ale także działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do prowadzenia przyszłej bądź też przeniesienia obecnej działalności na teren gminy Gdynia.

IMG_3211_2_m
Laureaci XIII edycji Konkursu

IMG_3201_m
I miejsce: Damian Szymański

IMG_3178_m
II miejsce: Marcin Kraszewski

IMG_3166_m
III miejsce: Dominika Tomaszewska, Łukasz Wroński

IMG_3145_m
Wyróżnienie: Piotr Pobłocki

IMG_3116_m
Wyróżnienie: Piotr Pobłocki

IMG_3140_m
Wyróżnienie: Filip Jabłoński

IMG_3125_m
Wyróżnienie: Krzysztof Koruba

IMG_3067_m

 

 

  • ikonaOpublikowano: 03.06.2015 15:19
  • ikona

    Autor: Administrator

  • ikonaZmodyfikowano: 20.03.2019 11:18
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona