Konkurs "Zapraszamy ptaki do Gdyni"

Wyniki XXI edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”

Wręczanie nagród w konkursie "Zapraszamy ptaki do Gdyni" // fot. Magdalena CzernekGala finałowa konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni” odbyła się w czwartek, 14 marca 2019 r., na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. W ramach konkursu uczniowie gdyńskich szkół wykonują drewniane i funkcjonalne karmniki i budki lęgowe. Autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych prac są nagradzani. Wykonane przez młodych gdynian domki dla ptaków, co roku uzupełniają miejsca lęgowe w Gdyni.

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z 16 szkół gdyńskich. W wyniku ich zaangażowania powstało 239 prac, w tym 192 karmniki i 47 budek lęgowych. Nagrody i wyróżnienia otrzymało 40 osób.

Mój karmnik robiłam ponad tydzień. To bardzo pracochłonne, ale nie spodziewałam się, że aż takie cudo mi wyjdzie. Wzięłam udział w konkursie, bo to fajna rozrywka i można się przy tym dobrze bawić – mówi Roksana Marciniak, jedna z laureatek konkursu.

Tradycyjnie w konkursie oprócz wyróżnień indywidualnych przyznane zostały nagrody dla trzech szkół, których uczniowie dostarczyli na konkurs łącznie największą liczbę prac spełniających wymogi zawarte w regulaminie. W tym roku nagrodzone zostały następujące szkoły:

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3
- Szkoła Podstawowa nr 40
- Szkoła Podstawowa nr 33

Rozdanie nagród było połączone z prezentacją strażników z gdyńskiego Ekopatrolu, którzy opowiedzieli o swoich interwencjach związanych z ptakami i o zasadach ich prawidłowego karmienia. W programie była także prelekcja na temat dziuplaków.

Przypomnijmy, że co roku prace konkursowe są przekazywane mieszkańcom Gdyni, którzy montują je w swoich ogrodach lub przy domach. Tym samym gdynianie aktywnie włączają się w ochronę ptaków bytujących stale lub okresowo na terenie miasta.

  • ikonaOpublikowano: 21.03.2019 14:02
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 25.03.2019 10:36
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona

Zobacz także