Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Konkurs "Zapraszamy ptaki do Gdyni"

Wyniki VI edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”

golfWręczeniem nagród uczestnikom konkursu 'Zapraszamy Ptaki do Gdyni', rozpoczęły się obchody 'Dnia Ziemi', który w Gdyni potrwa... 1,5 tygodnia.

Do konkursu 'Zapraszamy ptaki do Gdyni' zgłoszono 230 budek lęgowych i 113 karmników. Laureatami konkursu są: Agnieszka Warda z SP Nr 48. Paweł Korcz z SP Nr 21, Nina Chmielińska z SP NR 47, Łukasz Bieszke z SP NR 37, Patrycja Twardowska z SP Nr 47, Dominika Lubińska z SP Nr 26.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali aparat fotograficzny Nikon 250 SV oraz kubek z logo konkursu.

Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Stefanowski z SP Nr 47, Patrycja Twardowska z SP 47, Samanta Łazienkiewicz z SP Nr 48, Marcin Richert z SP Nr 48, Adam Wandołowski z SP Nr 21, Karolina Jaroszewska z SP Nr 21, Marta Lawrenc z SP Nr 33, Cezary Fularczyk z SP Nr 37, Radosław Kasprowicz z SP 37, Krystian Kaszuba z SP Nr 37, Agnieszka Kunz z ZS Nr 15, Michał Wysocki z ZS z ZS Nr 15 i Maciej Zieliński z SP Nr 28.

Ponadto 3 szkoły otrzymały nagrody za największą ilość dostarczonych budek i karmników:
- I nagroda – 600 PLN – Szkoła Podstawowa Nr 21 w Gdyni
- II nagroda – 400 PLN – Szkoła Podstawowa Nr 48 w Gdyni
- III nagroda – 300 PLN – Gimnazjum Nr 13 w Gdyni

Organizatorami konkursu są: Gmina Gdynia, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Liga Ochrony Przyrody. Konkurs cieszy się w Gdyni dużą popularnością. W poprzednich 5 edycjach wzięło w nim udział około 500 uczestników.

Wręczenie nagród uczestnikom konkursu 'Zapraszamy Ptaki do Gdyni', rozpoczęło obchody 'Dnia Ziemi'. Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie od 35 lat. W Polsce tradycja obchodów tego ekologicznego święta jest krótsza i wynosi 13 lat. Od samego początku Dzień Ziemi nie miał oficjalnego tematu na dany rok ani też oficjalnego logo. Sposób uczczenia tego dnia zależy od inwencji osób i organizacji zaangażowanych w to święto.

W tym roku w Gdyni w ramach obchodów Dnia Ziemi będą miały miejsce wydarzenia:
 • piątek 23 kwietnia
  - o godz. 11.00 na Placu Grunwaldzkim (muszla koncertowa) nastąpi oficjalne rozpoczęcie akcji ratowania kasztanowców przed wyniszczającym szkodnikiem szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem pod hasłem 'Ratujmy Kasztanowce',
  - o godz. 13.30 w V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dickmana 14 odbędzie się rozdanie nagród dla laureatów międzyszkolnego turnieju przyrodniczego pod hasłem 'NASZA ZIEMIA - NASZE JUTRO. LASY PRZYSZŁOŚCIĄ ZIEMI' oraz odbędzie się sesja przyrodnicza Ligi Ochrony Przyrody i Oddziału Morskiego PTTK,
 • sobota 24 kwietnia - akcja sprzątania basenu jachtowego
 • poniedziałek 26 kwietnia o godz. 11.30 w sali 105 Urzędu Miasta Gdyni nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu 'Środowisko w naszym mieście' na najlepszą stronę www o tematyce ekologicznej.

  foto: Tomasz Kamiński

 • ikonaOpublikowano: 15.04.2004 00:00
 • ikona

  Autor: root root (biuro@npc.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 22.03.2019 09:29
 • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona