Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing
Konkurs "Zapraszamy ptaki do Gdyni"

Wyniki VIII edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gdyni, zorganizował ósmą już edycję konkursu pt. „Zapraszamy ptaki do Gdyni” dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Konkurs miał na celu: lepsze poznanie pokroju i zwyczajów ptaków żyjących w mieście i jego okolicach, sprowokowanie dzieci i młodzieży do wysiłku i pracy na rzecz zwierząt oczekujących pomocy ze strony człowieka oraz włączenie ludzi młodych w działania na rzecz ochrony środowiska w pojęciu globalnym (ochrona i pomoc ptakom) i regionalnym (pomoc gatunkom zamieszkującym nasze miasto). Przedmiotem konkursu było wykonanie karmników i budek lęgowych.

W konkursie wzięło udział 26 szkół. Wykonano 364 prace z tego: 138 budek lęgowych oraz 226 karmników. 19 laureatów otrzymało następujące nagrody: pamięć przenośna + kubeczek (za 9 budek lęgowych i 10 karmników), a 31 wyróżnionych osób otrzymało książki + kubeczek (za 18 budek lęgowych i 13 karmników).

Nagrody:
Rosengart Małgorzata - Gimnazjum Nr 10
Kurpiel Adam - Szkoła Podstawowa Nr 35
Romanowski Jan, Nylec Bartosz - Gimnazjum Nr 13
Bieszke Justyna - Gimnazjum Nr 19
Sidor Dominika - Szkoła Podstawowa Nr 8
Brzoskowska Zuzanna - Szkoła Podstawowa Nr 37
Lemke Marcin - Szkoła Podstawowa Nr 37
Kierznikiewicz Natalia – Gimnazjum Nr 20
Uzdowska Sabina - Szkoła Podstawowa Nr 37
Lamża Maksymilian - Szkoła Podstawowa Nr 48
Fularczyk Paulina - Gimnazjum Nr 20
Kunikowski Fryderyk - Szkoła Podstawowa Nr 48
Skoczke Marta - Szkoła Podstawowa Nr 33
Jaroszewska Karolina - Szkoła Podstawowa Nr 21
Jaroszewska Kinga - Szkoła Podstawowa Nr 21
Gugała Maciej - Szkoła Podstawowa Nr 21
Zwoliński Kamil - Szkoła Podstawowa Nr 43
Dyczko Karolina- Gimnazjum Nr 8

Wyróżnienia:
Stromska Agnieszka Szkoła Podstawowa Nr 29
Zakowicz Kacper i Natalia Szkoła Podstawowa Nr 23
Wasińska Anna - Gimnazjum Nr 13
Szczęsny Mariusz - Gimnazjum Nr 13
Twardowska Patrycja – Szkoła Podstawowa Nr 47
Mach Bartek – Szkoła Podstawowa Nr 47
Rogalak Mateusz – Szkoła Podstawowa Nr 8
Świerczyna Maciej - Szkoła Podstawowa Nr 8
Wensierski Łukasz - Szkoła Podstawowa Nr 10
Warkusz Michał Szkoła Podstawowa Nr 37
Fularczyk Cezary Szkoła Podstawowa Nr 37
Kostrzewski Bartosz - Szkoła Podstawowa Nr 37
Kostrzewski Marek - Szkoła Podstawowa Nr 37
Ostapiuk Justyna – Gimnazjum Nr 1
Kierznikiewicz Joanna - Gimnazjum Nr 20
Ciesiółka Katarzyna Szkoła Podstawowa Nr 48
Soliwoda Jakub-Prywatna Szkoła Podstawowa "Liber"
Harasimiuk Anna - Szkoła Podstawowa Nr 48
Harasimiuk Marta – Szkoła Podstawowa Nr 48
Zając Tomek - Szkoła Podstawowa Nr 18
Ciach Magdalena – Szkoła Podstawowa Nr 29
Kutka Mikołaj - Szkoła Podstawowa Nr 14
Olsztyński Wojciech - Gimnazjum Nr 1
Stolc Paulina - Szkoła Podstawowa Nr 21
Radtke Łukasz - Gimnazjum Nr 16
Pek Krzysztof - Gimnazjum Nr 16
Pekla Tomek - Gimnazjum Nr 16
Rudziński Łukasz – Gimnazjum Nr 8
Adamczyk Zuzanna - Gimnazjum Nr 8
Strzelczyński Piotr –Gimnazjum Nr 13
Sikorski Maciej - Szkoła Podstawowa Nr 43

W konkursie przyznane zostały także nagrody dla szkół (za największą liczbę budek i karmników), które uplasowały się wśród laureatów, wyróżnionych oraz w grupach I i II. I tak I nagrodę otrzymało Gimnazjum Nr 16, II nagrodę Gimnazjum Nr 8, a III SP Nr 48.
Budki lęgowe i karmniki zostały rozdane mieszkańcom Gdyni – głównie działkowiczom oraz zwrócone wykonawcom, którzy zastrzegli sobie ich odbiór (i zapewne powieszą je na wybranych drzewach).