Konkurs "Zapraszamy ptaki do Gdyni"

Wyniki XI edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”

8 maja 2009 roku w Urzędzie Miasta Gdyni odbyło się wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym w XI edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”.Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 93 budki lęgowe i 151 karmników. Udział wzięło 30 szkół gdyńskich oraz Przedszkole Samorządowe nr 6 i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1.

XI edycja konkursu Zapraszamy ptaki do Gdyni, fot. Sylwia Szumielewicz
Laureatami zostali (za największą liczbę budek i karmników spełniających warunki konkursu)

 

I NAGRODA SP Nr 12 (ul. Stawna 4/6 ) - 32 budki lęgowe i karmniki
II NAGRODA  SP Nr 40 (ul. Rozewska 33)  - 29  budek lęgowych i karmników                                  
III NAGRODA
  SP Nr 33  (ul. Godebskiego 8 ) - 26 budek lęgowych i karmników    XI edycja konkursu Zapraszamy ptaki do Gdyni, fot. Sylwia Szumielewicz


XI edycja konkursu Zapraszamy ptaki do Gdyni, fot. Sylwia SzumielewiczWYRÓŻNIENIE:
Dla Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Gdyni ul. Płk Dąbka 277 za coroczny udział w konkursie
Dla Przedszkola Samorządowego Nr 6 za udział w konkursie           
Dla wszystkich szkół biorących udział w konkursie – zestaw plansz edukacyjnych o tematyce ptasiej oraz płyty CD z głosami ptaków.
 

Przypomnijmy, że pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1999 roku.Głównym celem konkursu jest lepsze poznanie gatunków ptaków żyjących w mieście oraz włączenie młodzieży w działania na rzecz ochrony przyrody.

W poprzednich edycjach łącznie zgłoszono do konkursu około 2 tys. prac. Zasadą konkursu jest to, że po zakończeniu każdej jego edycji budki lęgowe i karmniki rozdawane są Gdynianom, którzy zobowiążą się zawiesić je w ogrodach przydomowych, na działkach, na drzewach  rosnących w sąsiedztwie bloków na terenach spółdzielni mieszkaniowych.

Część budek lęgowych trafiło do parków: Kolibkowskiego i na Kamienną Górę oraz do szkół.          

 

 

XI edycja konkursu Zapraszamy ptaki do Gdyni, fot. Sylwia SzumielewiczPodczas uroczystości rozdano nagody w konkursie na film promocyjny pod hasłem "SEGREGUJ ODPADY !”. Do konkursu zgłoszono 7 filmów: 5 w kategorii gimnazjów oraz 2 w grupie szkół ponadgimnazjalnych.

Po dokonaniu oceny prac komisja zdecydowała nie przyznawać I, II oraz III nagrody.  Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano nagrody za udział w konkursie. Nagrody otrzymały zespoły z:
- Gimnazjum nr 1 (2 drużyny)
- Gimnazjum nr 16
- Gimnazjum nr 18
- X Liceum Ogólnokształcącego
- Zespołu Szkół Usługowych
 

Celem konkursu było rozpowszechnianie ekologicznego stylu życia, idei selektywnej zbiórki odpadów, a także wskazanie pozytywnych wzorców zachowań, kształtowanie wrażliwości i umiejętności postrzegania rzeczywistości poprzez film.

fot. Sylwia Szumielewicz

  • ikonaOpublikowano: 15.01.2009 00:00
  • ikona

    Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.03.2019 15:49
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona