Nagrody Prezydenta Gdyni dla muzealników

Laureaci nagrody z 2017 roku

Na co dzień ich praca może się wydawać dość spokojna i monotonna. Nic bardziej mylnego. Są odpowiedzialni za wielkie projekty, konserwację cennych zbiorów i oddają się swojej pracy z pełnym zaangażowaniem. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek nagrodził muzealników za ich dokonania.
Docenieni za pracę zostali:
 
Anna Chudzikiewicz – Muzeum Emigracji w Gdyni – za profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie w koordynację biura Muzeum.
 
Anna Posłuszna – Muzeum Emigracji w Gdyni – za realizowanie wielu działań z zakresu edukacji kulturalnej, w tym szczególnie za koordynację projektu „Muzeum Bez Wyjątku”.
 
Dr Rafał Raczyński – Muzeum Emigracji w Gdyni – za zorganizowanie konferencji „Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość” oraz utworzenie i prowadzenie czasopisma „Polski Przegląd Migracyjny”.
 
Weronika Szerle – Muzeum Miasta Gdyni – za przygotowanie i zrealizowanie nowatorskiej wystawy dotyczącej gdyńskiego modernizmu „Szkło – metal – detal. Architektura Gdyni w szczegółach”.
 
Anna Śliwa – Muzeum Miasta Gdyni – za przygotowanie i zrealizowanie nowatorskiej wystawy dotyczącej gdyńskiego modernizmu „Szkło – metal – detal. Architektura Gdyni w szczegółach”.
 
Roman Hański – Muzeum Marynarki Wojennej – za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zbiorów, a także kreatywność i zaangażowanie w działalność Muzeum.
 
Mł. chor. mar. Maciej Boldt – ORP „Błyskawica” – za upowszechnianie wśród mieszkańców Gdyni i turystów wiedzy w zakresie ceremoniału morskiego oraz tradycji oręża polskiego na morzu.
 
Kpt. ż. w. Wojciech Szewczykowski – „Dar Pomorza” – za pełną oddania i sumienności pracę na rzecz statku-muzeum „Dar Pomorza”.
 
Karol Ciążkowski – Gdyńskie Muzeum Motoryzacji – za opracowanie innowacyjnego programu edukacyjnego dotyczącego historii Miasta i motoryzacji, a także unikalnego programu Nocy Muzeów w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji.
 
Piotr Waciak – Gdyńskie Muzeum Motoryzacji – za konserwację i rekonstrukcję pojazdów Muzeum, w szczególności prace związane z obudową samochodu Renault NN – równolatka uzyskania przez Gdynię praw miejskich.

ikona