Nagrody Prezydenta Gdyni dla najlepszych maturzystów

Laureaci nagrody z 2019 roku

Podczas uroczystości nagrody wręczyli Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia // fot. Paweł Kukla
We wtorek, 17 września, w auli szkoły muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego odbyła się gala wręczenia wyróżnień najlepszym gdyńskim maturzystom roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości udział wzięli Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Wśród najlepszych maturzystów znaleźli się:

- Julia Jurkowska – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
- Szymon Zajda – VI Liceum Ogólnokształcące
- Hanna Gralak – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
- Mikołaj Ołownia – I Akademickie Liceum Ogólnokształcące
- Julia Małgorzata Terach – Katolickie Liceum Ogólnokształcące
- Marta Marianna Smolińska – V Liceum Ogólnokształcące
- Sebastian Komsta – VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące
- Oliwier Ciesielski – IX Liceum Ogólnokształcące
- Ewelina Witczak – X Liceum Ogólnokształcące
- Julita Natalia Rejnów – XIV Liceum Ogólnokształcące
- Wojciech Parol – Gdyńskie Liceum Autorskie Społecznego Towarzystwa Oświatowego
- Aleksandra Gryzik – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów z Oddziałami Dwujęzycznymi
- Mateusz Cieszewski – Zespół Szkół Plastycznych
- Michał Wilk – Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych
- Natalia Niemtz – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
- Piotr Gardocki – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych
- Oskar Wołcz – Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
- Marta Pryłowska – Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych
- Jakub Kułaga – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
- Dominika Sawkułycz – Technikum nr 4
- Paweł Suchodolski – XV Liceum Ogólnokształcące dla Niedosłyszących

Galę wręczenia wyróżnień dla najlepszych gdyńskich maturzystów uświetnił występ uczniów szkoły muzycznej I i II stopnia. Kompozycję Ignacego Jana Paderewskiego Wariacje A-dur wykonał Leonard Gołąb, Helena Król zaśpiewała utwory Groźna dziewczyna Stanisława Moniuszki oraz Śliczny chłopiec Fryderyka Chopina, natomiast Malwina Płocka na trąbce zagrała What a wonderful world z repertuaru Louisa Armstronga.