Nagrody Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Laureaci nagrody z roku 2003

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Gdyni. Przyznanych zostało 8 nagród. Każdy laureat otrzymał nagrodę pieniężną wartości 1.000 zł brutto, dyplom oraz kwiaty. Nagrody te, co roku otrzymują nie tylko aktorzy, muzycy, tancerze, śpiewacy, ale również pracownicy instytucji kultury zatrudnieni w działach obsługi administracyjnej czy też obsługi technicznej. Nagrody przyznawane są za znaczące osiągnięcia lub za całokształt działalności.

Oto laureaci:

- Elżbieta Mrozińska - aktorka,Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza za role: Marty w 'Romeo i Julii' W. Sheakespare'a w reż. Julii Wernio oraz Lindy Loman w 'Śmierci komiwojażera' A. Millera w reż. Adama Ferencego. Obie te, tak przeciwstawne, postacie to role świadczące o dużej wrażliwości, plastyczności i dojrzałości aktorki.


- Piotr Michalski
- aktor, Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza za rolę Biff'a Loman'a w 'Śmierci komiwojażera' A. Millera w reż. Adama Ferencego. Stworzył bardzo ciekawą postać młodego, zagubionego w świecie buntownika. Rola ta jest dowodem ciągłego rozwoju artystycznego tego aktora.


- Sylwia Marzec
- specjalista ds. impresariatu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza, za wszechstronność, kompetencję i oddanie pracy w teatrze.


- Bożena Kulas
- krawcowa Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza, za niezwykłą kompetencję, pracowitość i życzliwość we współpracy z bardzo różnymi osobowościami aktorskimi.

- Dorota Kowalewska - solistka, śpiewaczka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej; za rolę Velmy Kelly w musicalu 'Chicago' w reż. Macieja Korwina, za 'drapieżność' sceniczną, wyrazistość i doskonałość techniczną.


- Andrzej Śledź
- solista, śpiewak Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej; za popis aktorski i wokalny w roli Amosa Harta w musicalu 'Chicago' w reż. Macieja Korwina i stworzenie wspaniałej, pełnej kreacji aktorskiej.


- Tadeusz Wiśniewski
- muzyk (gitara klasyczna i banjo) Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej; od 14 lat związany z Teatrem Muzycznym, za wirtuozerię gry na instrumentach podczas przedstawień teatralnych popartą sumiennością, pracowitością i skromnością


- Zbigniew Cyrson
- kierownik sekcji montażu dekoracji Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej; od 15 lat związany z Teatrem Muzycznym, za solidność i opanowanie w pracy.

  • ikonaOpublikowano: 09.07.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Marek Grześ

ikona