Nagrody Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Laureaci nagrody z roku 2004

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył nagrody pracownikom teatrów: Muzycznego i Miejskiego. Laureatami nagród są:

- Małgorzata Talarczyk - aktorka Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni za całokształt znakomitych osiągnięć w ciągu 34 lat pracy w zawodzie aktorskim, za wybitne kreacje - w szczególności za rolę Madame Dindon w 'Klatce Wariatek'. Pani Małgorzata Talarczyk otrzymała także Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta RP.
 

- Jolanta Arasimowicz - muzyk orkiestrowy - flecistka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej - twórcze uczestnictwo w przygotowaniu dziesiątek realizacji scenicznych w Teatrze Muzycznym.


- Bernard Szyc - solista Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni za stworzenie interesującego dorobku scenicznego: za kreacje aktorskie Jakuba Marley'a w musicalu 'Scroog', Aleksandra Mołokowa w 'Szachach', Atlantosa w 'Atlantisie' i Mercedes w 'Klatce Wariatek' a także za reżyserię widowiska muzycznego 'Pinokio czyli niezwykłe przygody pajacyka'.

- Grzegorz Wolf - aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni za osiągnięcia aktorskie, szczególnie za rolę Widma w przedstawieniu 'Dziady' Adama Mickiewicza.

- Barbara Burczyk - Kierownik Działu Marketingu, Reklamy, Impresariatu i Obsługi Widza oraz Pełnomocnik Dyrektora ds. Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni za wieloletnią, wszechstronną i pełną oddania pracę dla dobra Teatru, a zwłaszcza za sprawne, niekonwencjonalne i skuteczne prowadzenie Sceny Letniej w Orłowie.

- Mirosław Niebodajew - Zastępca Kierownika Działu Technicznego Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni za wieloletnią, niezwykłą umiejętność rozwiązywania wszystkich problemów technicznych w Teatrze, za pracowitość, energię i konsekwencję oraz życzliwość dla współpracowników.

Uroczystość odbyła się w sobotę - 27 marca w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej.


Nagrodzeni otrzymali 1.300 zł brutto.


Nagrody wręczył także Marszałek Województwa Pomorskiego. Za spektakl roku 2003 uznano OPENTAŃCA. Widowisko zrealizowane w Teatrze Muzycznym w reżyserii i choreografii Jarosława Stańka nagrodzono m.in. za sprostanie gustom i oczekiwaniom zarówno publiczności, jak i krytyki.

  • ikonaOpublikowano: 10.07.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Marek Grześ

ikona