Nagrody Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Laureaci nagrody z roku 2007

- Elżbieta Mrozińska – aktorka Teatru Miejskiego – za wybitne role i umiejetność kreowania skrajnie odmiennych postaci: Markizy de Merteuil w „Niebezpiecznych Związkach” oraz w sztuce „Bracia K” (trzy role męskie: Ratkina, Smerdiakowa i Diabła).

- Renata Gosławska – solistka, realizator spektaklu Błogosławieni – Pieśni Gospel w Teatrze Muzycznym – za realizację spektaklu Pieśni Gospel „Błogosławieni” za pracę przy realizacji musikalu „Kiss Me Kate” oraz za wykreowanie subtelnej postaci Bianci w tym musicalu.

Błogosławieni, foto: Angelika Wysocka
Renata Gosławska dyryguje podczas spektaklu Błogosławieni, foto: Angelika Wysocka

- Tadeusz Smolicki – scenograf współpracujacy z Teatrem Miejskim – za oryginalną w wyrazie plastycznym i nastroju scenografię wielu przedstawień, w tym do spektaklu „Wariat i Zakonnica”

- Rafał Kowal – aktor Teatru Miejskiego, za wybitne role i umiejętność wykreowania postaci : pisarza Nikosa w w musicalu „Zorba” oraz brata Iwana w „Braciach K”.

Zorba, foto: Dorota Nelke
Rafał Kowal (w środku) w musicalu "Zorba", foto: Dorota Nelke


- Jarogniew Dąbrowski – muzyk Teatru Muzycznego – za precyzje w wyznaczaniu rytmów spektaklu, tworzenie niezwykłej atmosfery podkreślajacej walory przedstawień, za profesjonalizm, zaangażowanie i pracowitość.

- Rafał Ostrowski – solista Teatru Muzycznego – za najlepszą męska kreację aktorską – rolę Petruchia w musicalu „Kiss me, Kate” oraz niezwykle staranne przygotowanie roli w jezyku polskim i angielskim.

  • ikonaOpublikowano: 20.07.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Marek Grześ

ikona