Nagrody Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Laureaci nagrody z roku 2017

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest 27 marca na całym świecie od 1961 roku. Tego dnia przypada rocznica otwarcia paryskiego Teatru Narodów. Z tej okazji w sobotę, 23 marca 2017 roku w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nagrody Prezydenta Gdyni otrzymali:

Grzegorz Wolf – Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza – za rolę Wodza Bromdena w spektaklu „Lot nad kukułczym gniazdem”.

Monika Babicka
– Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza – za rolę Johanny Luisy Heiberg w spektaklu „Z życia glist” oraz Candy Starr w „Locie nad kukułczym gniazdem”.

Piotr Michalski – Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza – za rolę Patricka Randle’a Mc Murphy’ego w „Locie nad kukułczym gniazdem”.

Krzysztof Dzwoniarski – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej – za wszechstronne umiejętności taneczne i aktorskie oraz zaangażowanie i pasję m.in. w spektaklach „Piotruś Pan”, „Notre Dame de Paris” oraz w „Koncercie Sylwestrowym”.

Rafał Ostrowski – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej – za wybitne umiejętności aktorskie i wokalne oraz znakomitą pracę artystyczną w tym m.in. za podwójną rolę Kapitana Haka i Pana Darling w musicalu „Piotruś Pan”.

Krzysztof Krawiec – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej  – za mistrzowskie interpretacje muzyczne, znakomite umiejętności, wielki talent i pasję w grze na saksofonie i klarnecie, m.in. w spektaklach „Piotruś Pan”, „Notre Dame de Paris”, a także w „Koncercie Sylwestrowym”.

Łukasz Dobrowolski – Teatr Gdynia Główna – za rolę Henryka w spektaklu „Pomiędzy” oraz rolę księcia Pipo w „Bajce o księciu Pipo i jego czerwonym koniku”.

Bartłomiej Sudak – Teatr Gdynia Główna – za rolę Ojca/Króla w spektaklu „Pomiędzy oraz rolę Ojca/Króla/Karła w „Bajce o księciu Pipo i jego czerwonym koniku”.

Ida Bocian – Teatr Gdynia Główna – za rolę Matki/Królowej w spektaklu „Pomiędzy” i Matki/Królowej/Wielkiej Czarodziejki z Kresów Wód/Czarownicy/Kobiety ze Schroniska dla zbłąkanych dzieci w „Bajce o księciu Pipo i jego czerwonym koniku”.

Przemysław Wereszczyński – za inicjatywę stworzenia projektu „WITHOUT MUSIC I AM NOTHING” oraz jego reżyserię i scenografię.

ikona