Ośmiu wspaniałych

Laureaci Ośmiu wspaniałych 2017

22 uczestników z 14 gdyńskich szkół (4 gimnazjalnych i 10 ponadgimnazjalnych), z których wyłoniono 8 laureatów i przyznano 2 wyróżnienia - to efekt XV gdyńskiej edycji samorządowego konkursu nastolatków ,,8 Wspaniałych’’. Nagrody zostały przyznane w Zespole Szkół nr 11 w Gdyni w poniedziałek 27 marca.


Dagmara Dzięcielska - uczennica klasy III IX Liceum Ogólnokształcącego, należąca do Związku Harcerstwa Polskiego. Wielokrotnie uczestniczyła w kwestach na rzecz osób potrzebujących. Wspiera młodszych adeptów „zuchów”, a w szkole udziela się w Kole Caritasu.

Joanna Konkol - uczennica klasy II IX Liceum Ogólnokształcącego. Jest wolontariuszką w programie „Wędrówki życiowe”, który integruje młodzież i ludzi starszych. Brała udział w Tygodniu Misyjnym oraz w zbiórkach rzeczy dla Hospicjum „Bursztynowa Przystań”. Od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianym wolontariatem. Akcje „Dziewczynka z zapałkami”, „Być jak Święty Mikołaj”, „Szlachetna Paczka”, „Dawcy Szpiku Kostnego” to tylko kilka, w których brała czynny udział.

Oliwia Gutowska - uczennica klasy III Gimnazjum nr 16. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła już w szkole podstawowej od działalności na rzecz Szkolnego Koła Caritas. Systematycznie uczestniczy w akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym, a także ogólnopolskim, m. in. „Tak, pomagam”, czy w zbiórce funduszy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na stałe współpracuje z Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, w tym z hospicjum dziecięcym „Bursztynowa Przystań”. Inicjuje i pilotuje akcje lokalne na rzecz chorych dzieci, pozyskując fundusze z akcji „Palma dla Hospicjum” czy „Sianko wigilijne”.

Dominika Marzec - uczennica klasy III XII Liceum Ogólnokształcącego. Od lat bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, m. in. w zbiórkach żywności „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Pomaga trenować młodsze bramkarki z KS Olimpia Osowa.

Bartłomiej Michalski - uczeń klasy II I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Nikt nie jest gorszy”, integrującego działania wolontariatu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Główne zadania w ramach projektu to pomoc w nauce dzieciom i młodzieży z domów dziecka oraz klubu młodzieżowego Łajba. Wspierał także imprezy: Herbalife Ironman, Arka Gdynia Cup 2016, Kongres Impact 2016 fintech, Open Mouse Family, Gdynia Game Festiwal i Dance for Kidness.

Kamila Pierzga - uczennica klasy I IX Liceum Ogólnokształcącego. Należy do Związku Harcerstwa Polskiego. Pełni funkcję skarbnika w Szkolnym Kole Caritas, angażując się w zbiórkę rzeczy potrzebnych dla dzieci z hospicjum „Bursztynowa Przystań”. Brała udział w świątecznych zbiórkach żywności, udzielała wsparcia jako wolontariuszka podczas II Święta Hal Targowych, a także aktywnie uczestniczyła w świątecznej akcji „Być jak św. Mikołaj”.

Aleksandra Wittstock - uczennica klasy II Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła w 2014 roku. W klubie 8 Wspaniałych pracuje od 2 lat. Jest także członkiem szkolnego klubu PCK. Jako wolontariuszka podejmuje wiele działań pomocowych, m. in. pracuje na rzecz Fundacji zmian społecznych „Kreatywni”, w ramach której wspierała organizację działań podczas śniadania wielkanocnego dla osób potrzebujących. Jest wolontariuszką w Hospicjum św. Wawrzyńca, WOŚP i współpracuje z Bankami Żywności.

Jan Mudlaff - uczeń klasy IV Technikum Mechanicznego nr 1, który będzie reprezentował Gdynię w eliminacjach ogólnopolskich. Od lat aktywnie współpracuje ze Szkołą Specjalną nr 7 w Wejherowie. Wspiera także organizację Regionalnych Integracyjnych Spotkań Dzieci i Młodzieży Województwa Pomorskiego. Uczestniczy w świątecznych zbiórkach żywności dla osób potrzebujących oraz bierze udział w akcjach ratunkowych Ochotniczej Straży Pożarnej. Co roku angażuje się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wielu innych akcjach społecznych.

W konkursie przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymali:

Kamila Aleszczyk
- uczennica klasy III XII Liceum Ogólnokształcącego,

Marcin Wojnicki
- uczeń klasy IV Technikum Mechanicznego nr 1.

  • ikonaOpublikowano: 16.05.2017 12:56
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (m.kowalski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.04.2023 09:41
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona