1443 (1143) 2021-02-26 - 2021-03-04

Omnioxy – rodzinna firma z Gdyni

Omnioxy to firma rodzinna, której założycielami i głównymi udziałowcami jest dwóch braci oraz ich ojciec. Na zdjęciu Adam i Marcin Cegielscy.

Adam i Marcin Cegielscy - właściciele firmy Omnioxy // mat. prasowe

Chcieli pomagać ludziom i widzieć, że ich praca naprawdę przynosi efekty. Dzięki własnej firmie realizują te marzenia. Dbają o ludzkie zdrowie, dostarczają bezpieczne i łatwe w obsłudze komory hiperbaryczne. Adam i Marcin Cegielscy, właściciele firmy Omnioxy, są bohaterami kolejnego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Jak mówią, w pojedynkę nie dałoby się stworzyć takiej firmy, jaką prowadzą teraz. Dlatego jest ich trzech i każdy dokłada cegiełkę do wspólnego biznesu. Aktywnie działają bracia – Adam i Marcin Cegielscy. Jednak sukcesu nie byłoby bez ich ojca – Zygmunta, od którego zaczęła się ich przygoda z komorami hiperbarycznymi. Cała trójka ma różne kompetencje, co sprawia, że wzajemnie się uzupełniają. Przyznają też, iż dzięki temu, że prowadzą rodzinny biznes, podejmują lepsze decyzje. Wspólna firma to spełnienie ich marzeń. Chcieli robić coś dla ludzi i im się udało. Ich sprzęt do tlenoterapii pomaga wielu osobom. Właściciele firmy Omnioxy z Gdyni opowiadają swoją historię w jedenastym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Biuro Omnioxy mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Firma dostarcza wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w obsłudze komory hiperbaryczne. Służą one do tlenoterapii hiperbarycznej, czyli zabiegu wspierającego regenerację i rekonwalescencję osób w każdym wieku. Korzystają z nich m.in. sportowcy, kliniki urody czy ośrodki odnowy biologicznej. Poza sprzedażą komór firma świadczy także usługi serwisowe i marketingowe swoim klientom, pozostając z nimi w stałym kontakcie. Taka relacja pozwala na ciągle zbieranie informacji zwrotnych i doskonalenie produktu. Gdyńska firma chce otworzyć pierwszą w kraju fabrykę komór hiperbarycznych i koncentratorów tlenu.

– Rodzinne firmy budują lokalną społeczność i są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie i jak bardzo są przywiązani do naszego miasta. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami gdyńskich rodzinnych biznesów i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.



„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W jej ramach, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Ich głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały właśnie Gdynię. Nie zabraknie również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube będą prezentowane kolejne odcinki krótkich, filmowych opowieści o rodzinnych biznesach.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. Otworzył go materiał opowiadający o Hotelu Jakubowym państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat. Następnie została zaprezentowana historia rodzinnej firmy państwa Ogrodowiczów - „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”. To specjaliści, którzy w zegarmistrzowskim fachu działają już od lat 40. ubiegłego wieku. Obecnie w zakładzie można spotkać już trzecie pokolenie kontynuujące rodzinną tradycję. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie SpaceForest, która zajmuje się automatyką przemysłową i kosmicznymi technologiami. W czwartym odcinku o swoim gastronomicznym biznesie opowiedzieli właściciele zupiarni „Gary na ogniu”. Następnie można było poznać historię Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika, czyli właścicieli Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”. Później o krawieckiej tradycji i kunszcie opowiedziała rodzina Wiśniewskich. W siódmym odcinku o swojej pasji do kawy mówili Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik - właściciele kawiarni „Black & White Coffee” w Gdyni. Tuż po nich została zaprezentowana rodzina Surowców i ich firma spedycyjna Hermes. Następnie można było poznać historię sklepu rodzinnego „Pod Pierzynką”, który działa w Gdyni od 1968 roku. Z kolei tydzień temu o swojej pasji do pieczenia opowiedzieli właściciele piekarni „Pajda”.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 25.02.2021 13:05
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 25.02.2021 13:08
  • ikonaZmodyfikował: Weronika Rozbicka
ikona

Zobacz także