Co nowego

Rodzinny biznes pełen energii

Wojciech i Małgorzata Białeccy z firmy 4E-energy // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Wojciech i Małgorzata Białeccy z firmy 4E-energy // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Ich pasja to nowoczesne technologie i odnawialne źródła energii. Poszukują rozwiązań, które są bardziej przyjazne dla środowiska i sprawią, że w przyszłości wszyscy będą oddychać czystym powietrzem. Projektują i montują instalacje fotowoltaiczne. Mowa o rodzinie Białeckich i ich firmie 4E-energy. Są oni bohaterami kolejnego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Z pewnością nie brakuje im energii. Czerpią ją ze słońca, ale drzemie ona również w nich samych. Postawili na rodzinny biznes, by rozwijać swój potencjał i umiejętności. A wszystko z pasji do nowoczesnych technologii stosowanych w energetyce. Chcą, aby dzięki nim przestrzeń wokół nas była bardziej przyjazna. W ich firmie każdy ma swoje zadania. U jej steru stoi Wojciech Białecki. Adam, jego syn, jest energetykiem. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i w rodzinnym biznesie pomaga od strony technicznej. Zajmuje się projektowaniem i konfigurowaniem urządzeń. Z kolei córka pana Wojciecha – Małgorzata zajmuje się zarówno sprawami technicznymi, jak i logistycznymi czy reprezentacyjnymi. Historia tej wyjątkowej rodziny i ich firmy 4E-energy została zaprezentowana w osiemnastym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. Jak mówią, prowadzenie własnej działalności w Gdyni to czysta przyjemność, bo nasze miasto jest pozytywnie postrzegane w całej Polsce i otwiera drzwi do dobrych relacji biznesowych.

4E-energy ma swoją siedzibę w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Olimpijskiej 2. Firma działa w sektorze odnawialnych źródeł energii. Zajmuje się projektowaniem, dostawami i uruchamianiem systemów fotowoltaicznych oraz powiązanych z nimi rozwiązań do magazynowania energii.

– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. W ostatnich miesiącach zapoznajemy się z ich często wyjątkowymi historiami. Pokazują one, że lokalni przedsiębiorcy budują tożsamość Gdyni, czują się związani z miastem, a przede wszystkim mają satysfakcję z tego, że to właśnie tu prowadzą swój biznes. W tych firmach drzemie ogromny potencjał, co widać w każdym prezentowanym filmie. Przed nami kolejne historie gdyńskich przedsiębiorców. Zachęcam do zapoznania się z nimi – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.



„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W jej ramach, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały właśnie Gdynię. Nie zabraknie również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube będą prezentowane kolejne odcinki krótkich, filmowych opowieści o rodzinnych biznesach.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. Otworzył go materiał opowiadający o Hotelu Jakubowym państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat. Następnie została zaprezentowana historia rodzinnej firmy państwa Ogrodowiczów - „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”. To specjaliści, którzy w zegarmistrzowskim fachu działają już od lat 40. ubiegłego wieku. Obecnie w zakładzie można spotkać już trzecie pokolenie kontynuujące rodzinną tradycję. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie SpaceForest, która zajmuje się automatyką przemysłową i kosmicznymi technologiami. W czwartym odcinku o swoim gastronomicznym biznesie opowiedzieli właściciele zupiarni „Gary na ogniu”. Następnie można było poznać historię Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika, czyli właścicieli Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”. Później o krawieckiej tradycji i kunszcie opowiedziała rodzina Wiśniewskich. W siódmym odcinku o swojej pasji do kawy mówili Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik - właściciele kawiarni „Black & White Coffee” w Gdyni. Tuż po nich została zaprezentowana rodzina Surowców i ich firma spedycyjna Hermes. Następnie można było poznać historię sklepu rodzinnego „Pod Pierzynką”, który działa w Gdyni od 1968 roku. W dziesiątym odcinku o swojej pasji do pieczenia opowiedzieli właściciele piekarni „Pajda”. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie Omnioxy, która dostarcza bezpieczne i łatwe w obsłudze komory hiperbaryczne. Następnie o miłości do Gdyni i kuchni międzynarodowej mówiła rodzina Wysockich, która prowadzi restaurację „Moje Miasto”. W trzynastym odcinku o fryzjerskim kunszcie i wielopokoleniowej tradycji opowiedziała rodzina Zagórskich, która prowadzi salon „Eco Irena”. Jako kolejna została zaprezentowana firma SEOgroup Interactive, która specjalizuje się w marketingu internetowym. Później do zdrowej kuchni i naturalnych produktów przekonywali Mikołaj i Magda Batorowie, właściciele „Zakwasowni”. Następnie można było poznać historię zakładu szewskiego z duszą - „Naprawa obuwia – Henryk Daduń i syn”. Z kolei tydzień temu o miłości do morza i pływania opowiadali właściciele firmy Vision & Team, której częścią jest marka Riby.pl.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 13.04.2021 12:10
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.05.2022 17:37
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także

Najnowsze