Co nowego

Rodzinny biznes pełen smaku i pasji

Rodzina Wysockich prowadzi restaurację „Moje Miasto” w Gdyni // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Rodzina Wysockich prowadzi restaurację „Moje Miasto” w Gdyni // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Pobudzają kubki smakowe i wyobraźnię. Serwują dania z całego świata - w menu dominuje kuchnia międzynarodowa. Dbają o to, żeby każdy klient poczuł się u nich, jak u siebie. Historię smakowitego biznesu rodziny Wysockich, która prowadzi restaurację „Moje Miasto”, można poznać w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Ich firma powstała z miłości do Gdyni i z pasji do podróżowania. Odwiedzając restaurację, którą prowadzą, widać to od razu. Już od progu można poczuć prawdziwie gdyński klimat. Wystrój odzwierciedla lokalny patriotyzm właścicieli. Na ścianach znajduje się panorama Gdyni, a także zdjęcia i mapy jej miast siostrzanych. Lokal prowadzi rodzina Wysockich. Na czele firmy stoją Jaromir i Żaneta. W rozwijaniu biznesu pomagają im dzieci – Gaweł, Paweł, Marta i Kacper. Wspólnie dbają o podniebienia klientów, choć każde od innej strony. Mają jednak jeden cel - zadowolenie klientów. Chcą sprawić, żeby stołując się u nich, mogli oni poczuć się, jak u siebie. Właściciele restauracji „Moje Miasto” opowiadają o swoim biznesie w dwunastym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

„Moje Miasto” działa w sercu Gdyni, przy skwerze Kościuszki 15. To miejsce dla ludzi, którzy chcą dobrze zjeść i poznać nowe smaki. Odwiedzając je, można rozsmakować się w kuchni międzynarodowej. Każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie są pizze, zupy, przystawki, dania mięsne, ryby i owoce morza, sałatki czy makarony. Raz na dwa tygodnie w menu pojawiają się kulinarne niespodzianki. Właściciele wybierają jedno z miast siostrzanych Gdyni i serwują dania z danego państwa. Obecnie, ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia, „Moje Miasto” sprzedaje swoje potrawy wyłącznie na wynos lub dowóz.

– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie i jak bardzo są przywiązani do naszego miasta. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami gdyńskich rodzinnych biznesów i wspierania ich. Nic nie zastąpi, szczególnie w tym trudnym czasie, grona lojalnych i stałych klientów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.



„Wtorki z Rodzinnymi”
to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W jej ramach, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały właśnie Gdynię. Nie zabraknie również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube będą prezentowane kolejne odcinki krótkich, filmowych opowieści o rodzinnych biznesach.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. Otworzył go materiał opowiadający o Hotelu Jakubowym państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat. Następnie została zaprezentowana historia rodzinnej firmy państwa Ogrodowiczów - „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”. To specjaliści, którzy w zegarmistrzowskim fachu działają już od lat 40. ubiegłego wieku. Obecnie w zakładzie można spotkać już trzecie pokolenie kontynuujące rodzinną tradycję. Potem można było dowiedzieć się więcej o firmie SpaceForest, która zajmuje się automatyką przemysłową i kosmicznymi technologiami. W czwartym odcinku o swoim gastronomicznym biznesie opowiedzieli właściciele zupiarni „Gary na ogniu”. Następnie można było poznać historię Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika, czyli właścicieli Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”. Później o krawieckiej tradycji i kunszcie opowiedziała rodzina Wiśniewskich. W siódmym odcinku o swojej pasji do kawy mówili Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik - właściciele kawiarni „Black & White Coffee” w Gdyni. Tuż po nich została zaprezentowana rodzina Surowców i ich firma spedycyjna Hermes. Następnie można było poznać historię sklepu rodzinnego „Pod Pierzynką”, który działa w Gdyni od 1968 roku. Potem o swojej pasji do pieczenia opowiedzieli właściciele piekarni „Pajda”. Z kolei tydzień temu można było dowiedzieć się więcej o firmie Omnioxy, która dostarcza bezpieczne i łatwe w obsłudze komory hiperbaryczne.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 02.03.2021 12:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.03.2021 12:58
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze