Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Rodzinne przedszkole #wGdyni

Anna Bielawska i jej siostra Zosia Sędziak w jednej z przedszkolnych sal // fot. materiały prasowe GCWP

Anna Bielawska i jej siostra Zosia Sędziak w jednej z przedszkolnych sal // fot. materiały prasowe GCWP

To miejsce, w którym dzieci mogą liczyć na dobrą opiekę i ciekawe zajęcia. Tworzący je zespół dba o rozwój najmłodszych. A wszystko w rodzinnej atmosferze. Mowa o przedszkolu „Bullerbyn”. Stworzyła je Anna Bielawska, a w realizacji marzenia pomogli jej najbliżsi. O tym, jak powstało to miejsce i co je wyróżnia, można się dowiedzieć, oglądając kolejny odcinek cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


To firma, która powstała z potrzeby serca. Anna Bielawska od zawsze chciała wspierać rozwój dzieci i stworzyć innowacyjne, integracyjne przedszkole. Uparcie dążyła do celu i w końcu się udało. Ta praca to dla niej spełnienie marzeń. We wcieleniu pomysłu w życie pomogli jej najbliżsi – rodzice, teściowie oraz mąż. W codziennej pracy może też liczyć na wsparcie siostry – Zosi Sędziak, która studiuje psychologię. Razem prowadzą zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Historia tej wyjątkowej rodziny i ich biznesu została zaprezentowana w drugim odcinku drugiej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Przedszkole „Bullerbyn” mieści się w budynku Portova przy ul. Węglowej 22. To innowacyjna placówka, która czerpie ze skandynawskich metod wychowawczych. Dzieci współtworzą to miejsce. Zajęcia są prowadzone według metody opracowanej w projekcie „Mali Badacze”. Dzięki temu przedszkolaki stają się odkrywcami nauki, a program jest dostosowany do ich potrzeb i zainteresowań. „Bullerbyn” stawia na kształtowanie postaw empatycznych opartych na zaufaniu oraz komunikację bez przemocy. W przedszkolu do grup rówieśniczych są włączane dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystko po to, aby mogły one jak najlepiej poradzić sobie w przyszłości.
 
– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie i jak bardzo są przywiązani do naszego miasta. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami lokalnych, rodzinnych firm i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.„Wtorki z Rodzinnymi”
to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach drugiej edycji cyklu powstało 10 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube . Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych. We wtorek, 10 maja br. wystartowała druga edycja cyklu. Otworzył ją materiał poświęcony restauracji „Malika”, która specjalizuje się w kuchni Maghrebu, czyli Afryki Północnej.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 17.05.2022 15:45
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.05.2022 15:50
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze