Nagrody przyznane Gdyni - 2002-2010 r.

Nagrody przyznane Gdyni - 2003 r.

17 listopada Centrum Badań Regionalnych ogłosiło wyniki Wielkiego Rankingu Miast. Gdynia zajęła IV miejsce w kategorii dużych miast. Przedmiotem oceny był potencjał rozwojowy miast, zależny od aktywności gospodarczej (m.in.: poziom zatrudnienia, dochody obywateli), obywatelskiej (frekwencja wyborcza, organizacje pozarządowe, czytelnictwo), infrastruktury miejskiej (jakość komunikacji, sieci wodociągowej, ściekowej) oraz zdolności miasta do przyciągania nowych inwestorów (np. rozwój budownictwa mieszkaniowego). W rankingu oceniono 839 miast w trzech kategoriach: miast dużych (86 powiatów grodzkich), średnich (14 powiatowych) i małych (459). W kategorii dużych miast Gdynię wyprzedziły tylko Poznań, Wrocław i Kraków. Patronat nad rankingiem sprawują Unia Metropolii Polskich i Związek Miast Polskich.

***

ciekawa_stronaW październiku 2003 roku redakcja serwisu Reporter.pl przyznała stronie www.gdynia.pl tytuł "C I E K A W A S T R O N A". Zdaniem Reportera nasza strona jest ciekawym, przydatnym, oryginalnym i wybijającym się ponad przeciętność serwisem internetowym. Reporter.pl to jeden z największych i najstarszych polskich serwisów poświęconych Internetowi. Wyróżnienie "Ciekawa Strona" przyznawane jest od 1999 r. serwisom, które warto znać i odwiedzać!

***

Z okazji Światowego Dnia Turystyki Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski uhonorował najciekawsze turystyczne propozycje minionego sezonu. Wśród wyróżnionych znalazła się Gdynia za organizację regat "The Cutty Sark Tall Ships' Races 2003". 14 października 2003 roku podczas uroczystości w Juracie, dostaliśmy od marszałka dyplom z podziękowaniem za działalność na rzecz rozwoju turystyki w województwie pomorskim. 

***

Gdyńscy ratownicy wygrali VII Zawody Drużyn Ratowniczych, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zawody odbyły się w sierpniu 2003 r. w Gdańsku przy molo w Brzeźnie. Drużyny zmierzyły się w 5. konkurencjach: w pływaniu na czas, rzucie kołem ratunkowym, wyścigach łodzi wiosłowych, pływaniu z bojką oraz akcji ratowniczej. Gdyńska drużyna w składzie: Marek Pyka, Jakub Sipurzyński, Piotr Świniarski i Jakub Woźniak pokonali 4 ekipy, m.in. zespół z Brzeźna /II miejsce/ oraz z Sopotu /III miejsce/.

  • ikonaOpublikowano: 27.12.2006 00:00
  • ikona

    Autor: Dorota Nelke (11@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.02.2024 11:13
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona