Nagrody przyznane Gdyni - 2002-2010 r.

Nagrody przyznane Gdyni - 2004 r.

27 sierpnia Gdynia wygrała wakacyjny Turniej Miast "Dziennika Bałtyckiego", w którym uczestniczyli czytelnicy tej popularnej gazety, a na ich czele - prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni. Prezydenci i czytelnicy musieli się zmierzyć w licznych zawodach, wymagających pomysłowości, sprawności fizycznej i... poczucia humoru. O zwycięstwie zdecydowały też kupony z deklaracją miłości do swego miasta, wysyłane do redakcji przez mieszkańców i turystów.

***

nagroda_pontonNad wodą najbezpieczniej w Gdyni! Tak wynika z trzeciej edycji konkursu dla gmin nadmorskich "Nad wodą bezpiecznie", zorganizowanego przez Grupę PZU. W konkursie wzięło udział 26 gmin, na terenie których znajdują się 73 kąpieliska nadmorskie. Komisja Konkursowa uznała Gdynię za gminę zapewniającą największe bezpieczeństwo na kąpieliskach morskich. Za zwycięstwo, gdyńskie kąpieliska otrzymały łódĽ hybrydową firmy Parker 510 o wartości prawie 80 tysięcy złotych.
Łączna długość linii brzegowej w Gdyni (strzeżonej i niestrzeżonej) wynosi 11,5 km. W 2004 r. czynne były w Gdyni dwa strzeżone kąpieliska w Śródmieściu i Redłowie, każde o długości 200 metrów. Dozorowane były plaże w Babich Dołach, Oksywiu i Orłowie. Dyżury ratowników, pełnione były w godz. 9.30 - 17.30, a w upalne dni przedłużano czas pracy ratowników poprzez pozostawianie patroli. Zatrudnionych było 52 ratowników, w tym 6 medycznych. Zanotowano 250 interwencji medycznych, były to głównie ukąszenia, rozcięcia, omdlenia, stłuczenia, trzykrotnie wzywano pogotowie ratunkowe.

***

zagle_nagrodaW maju Prezydent i władze Gdyni otrzymały nagrodę Magazynu Sportów Wodnych "Żagle" im. Leonida Teligi. Redakcja przyznała nam nagrodę w kategorii "popularyzacja żeglarstwa" za promowanie i wspieranie imprez żeglarskich. W uzasadnieniu nagrody wskazano przede wszystkim wzorową organizację zlotu żaglowców "Cutty Sark", ale także dzisiątki innych działań, które przy współudziale miasta odbywają się w Gdyni. "Żagle" przyznają wyróżnienia od 33 lat, honorując twórczość, osiągnięcia sportowe i popularyzację żeglarstwa. Leonid Teliga był pierwszym Polakiem, który w samotnym rejsie opłynął świat.

***

oswiata_nagrodaGdynia zajęła pierwsze miejsce w konkursie "Samorząd przyjazny oświacie" w kategorii miast na prawach powiatu. Do konkursu zgłosiło się 50 samorządów z woj. pomorskiego.Organizatorem konkursu jest kuratorium oświaty w Gdańsku, Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Regionu Gdańskiego oraz Sejmik Województwa Pomorskiego. Gdynia otrzymała nagrodę za duże środki własne przekazywane na oświatę (17 proc.) - w tym na wysoki poziom dodatków płacowych: motywacyjnych, funkcyjnych, za doradztwo metodyczne (600 zł), za prowadzenie klas dwujęzycznych, ciekawy (grantowy) system przyznawania znaczących środków na zajęcia dodatkowe, uwzględnianie wyników sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych w określaniu zadań szkół, powszechne nauczanie języka angielskiego od III klasy szkoły podstawowej, dobrze ocenianą współpracę ze związkami zawodowymi. Wręczenie nagród odbyło się 24 kwietnia.

***

gtt_nagrodaGdynia otrzymała nagrodę od Rady Programowej Gdańskich Targów Turystycznych 2004 w konkursie na najlepszą promocję turystyki w kategorii IMPREZA. Nagroda przyznana została za organizację imprezy żeglarskiej "The Cutty Sark Tall Ships' Race". Jej wręczenie odbyło się 16 kwietnia podczas otwarcia Targów Turystycznych w gdańskimj Centrum Targowym MTG S.A. przy ul. Beniowskiego.***

pzz_nagroda6 marca Gdynia otrzymała Nagrodę Honorową Polskiego Związku Żeglarskiego Rejs Roku 2003 za zorganizowanie The Cutty Sark Tall Ships 2003 - wielkiego światowego zlotu żaglowców i jachtów, który odbył się w lipcu 2003 r. w Gdyni. W uzasadnieniu nagrody czytamy: "Zlot stanowił największą imprezę żeglarską, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Polsce. Zgromadził 100 żaglowców i jachtów z kilkunastu krajów Europy i innych kontynentów, mających na swych pokładach niemal 3 tys. żeglarzy. Impreza wzbudziła wielkie zainteresowanie mieszkańców Gdyni, całego wybrzeża i kraju oraz turystów zagranicznych. Przez nabrzeża, przy których cumowała żaglowa armada przewinęło się w czasie 4 dni zlotu 1,5 mln ludzi. The Cutty Sark Tall Ships 2003 okazał się znakomitym sukcesem miasta i jego włodarzy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele."

  • ikonaOpublikowano: 27.12.2006 00:00
  • ikona

    Autor: Dorota Nelke (11@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.02.2024 10:57
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona