Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Nagrody przyznane Gdyni - 2015 r.

Nagrody przyznane Gdyni - 2015 r.

Statuetka Samorząd od Serca przyznana miastu Gdynia, fot. Mateusz Skowronek20.11.2015


Gdynia laureatem konkursu „Samorząd od Serca"Gdynia znalazła się w gronie 14. samorządów nagrodzonych tytułem „Samorząd od Serca". Wyróżnienie przyznane zostało za działania w zakresie edukacji i profilaktyki chorób układu krążenia i jest zwieńczeniem trwającej 3 lata ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na Życie".

Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie samorządy w Polsce. Organizator kampanii, Grupa Polpharma, postanowiła wyróżnić te, które z własnej inicjatywy podejmują się działań z zakresu promocji prewencji chorób kardiologicznych na podległych im terenach.

 


******

Nagroda specjalna dla miasta Gdyni w konkursie AMS, fot. Sebastian Drausal

14.10.2015

Gdynia zdobywcą „Nagrody Specjalnej AMS" w konkursie „Najlepsze zmiany przestrzeni publicznej - przegląd nagrodzonych projektów z okazji 25-lecia transformacji". 

„Nagrodą specjalną" nasze miasto zostało uhonorowane za trzykrotne zwycięstwa w konkursach organizowanych przez AMS:
- za witacz „Uśmiechnij się - jesteś w Gdyni" („Witacze 2005-2006") - nagroda w kategorii „witacz istniejący"
- za projekt „Bulwar Nadmorski z placem zabaw na Plaży Śródmieście" („Meble miejskie 2007-2008") - główna nagroda;
- za projekt „Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni" („Przestrzenie bez barier 2009-2010") - nagroda w kategorii „sport i rekreacja".

Dyplom - „Nagroda Specjalna AMS w konkursie „Najlepsze zmiany przestrzeni publicznej - przegląd nagrodzonych projektów z okazji 25-lecia transformacjiKonkurs AMS i Towarzystwa Urbanistów Polskich „Najlepsze zmiany przestrzeni publicznej" jest jedną z inicjatyw towarzyszących konferencji „Wspólna Przestrzeń - 25 lat doświadczeń - od transformacji do partycypacji". Idea konkursu polegała na ocenie, które ze zrealizowanych przez samorządy i już wcześniej wyróżnionych w konkursach AMS i TUP projektów zasługują na miano najlepszych przekształceń przestrzeni publicznych w okresie transformacji. Wyboru zwycięskich prac dokonało wyjątkowe jury - tegoroczni laureaci TUP na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej.

 

 


******

 Nagroda Teraz Środowisko w ramach konkursu ECO-Miasto dla miasta GdyniEco-Miasto Gdynia
14.10.2015

Działania Gdyni na rzecz środowiska zostały docenione w konkursie Eco-Miasto organizowanym przez Ambasadę Francuską w Warszawie. W grupie miast powyżej 100 000 mieszkańców jury przyznało nagrodę specjalną „Teraz Środowisko" i trzy wyróżnienia - w kategorii „Mobilności zrównoważonej" oraz „Gospodarki odpadami" i "Efektywności energetycznej". 

Przyznawana po raz pierwszy nagroda „Teraz Środowisko" zostaje przyznana miastu, które wyróżnia się zwiększoną świadomością środowiskową i prowadzi kompleksową politykę przyczyniającą się do zrównoważonego rozwoju miasta. W wyborze laureata brane jest pod uwagę przemyślane zarządzanie odpadami, działania mające na celu poprawę jakości powietrza, promowanie transportu zbiorowego i polepszanie jego infrastruktury, przyszłościową politykę energetyczną oraz skuteczną gospodarkę wodną.
 
Środowiskowe działania Gdyni, w ramach nagrody opisane zostaną przez portal Teraz Środowisko - internetowy dziennik specjalistów, fachowców, przedstawicieli samorządów i instytucji oraz wszystkich osób wyczulonych na problematykę związaną ze zrównoważonym rozwojem. Dodatkowo, Gdynia otrzymała nagrodę ufundowaną wspólnie przez firmę Renault Polska i EDF Polska, którą jest miesięczny test samochodu elektrycznego Renault ZOE.


Wyróżnienie ECO-Miasto dla Gdyni za politykę w zakresie mobliności zrównoważonej

Wyróżnienie ECO-Miasto dla Gdyni za politykę w zakresie gospodarki odpadami

Wyróżnienie ECO-Miasto dla Gdyni za politykę w zakresie efektywności energetycznej
******


Dyplom dla miasta Gdyni za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie na EKO-Inwestycję Pomorza za zagospodarowanie placu Grunwaldzkiego wraz z zainstalowaniem kolejki na Kamienną Górę i budową siedziby Gdyńskiego Centrum Filmowego z parkingiem podziemnymPlac Grunwaldzki trzecią Eko-Inwestycją Pomorza
12.10.2015

Gdynia stanęła na podium w plebiscycie na EKO-Inwestycję Pomorza, zajmując trzecie miejsce za zagospodarowanie placu Grunwaldzkiego wraz z zainstalowaniem kolejki na Kamienną Górę i budową siedziby Gdyńskiego Centrum Filmowego z parkingiem podziemnym.

Zaniedbany Plac Grunwaldzki w 2015 roku zmienił się w zieloną i przyjazną przestrzeń publiczną, na którym znajduje się dolna stacja kolejki torowej na Kamienną Górę, Gdyńskie Centrum Filmowe i podziemny parking na 200 aut. Na placu znalazły się ławeczki, nowe nasadzenia zieleni i rozległy, jak na centrum miasta, zielony trawiasty skwer. Kolejka wzbogaciła dotychczasową ofertę turystyczną i rekreacyjną Gdyni przyczyniając się do rozwoju jej funkcji miejskich i metropolitalnych, zaś parking rozwiązał problem nadmiaru aut, parkujących na ulicy Świętojańskiej i przyległych. Dzięki realizacji tego projektu Kamienna Góra, stanowiąca przepiękny i jedyny w swoim rodzaju punkt widokowy, stała się dostępna dla szerszego grona osób odwiedzających miasto i samych mieszkańców. Ponadto, cały plac wraz z budynkiem Szkoły Filmowej stanowi doskonałe uzupełnienie oferty kulturalnej znajdujących się w pobliżu obiektów, takich jak Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej oraz planowane Forum Kultury.

Plebiscyt EKO-INWESTYCJA POMORZA, został zorganizowany przez portal MiastoNaPlus.pl i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.******Dyplom w uznaniu zasług dla samorządu terytorialnego nadany prezydentowi miasta Gdyni Wojciechowi SzczurkowiWojciech Szczurek odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnego
3.09.2015

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnego. 38 samorządowców z województwa pomorskiego otrzymało z rąk ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Odznakę otrzymał także radny Gdyni Stanisław Szwabski oraz pośmiertnie Franciszka Cegielska - Prezydent Gdyni w latach 1990 - 1998.

Ustanowiona w czerwcu 2015 r., Odznaka jest wyróżnieniem nadawanym przez ministra administracji i cyfryzacji za za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, w szczególności:

• za działalność w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego;
• za wykonywanie zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej;
• za pracę naukową i badawczą dotyczącą zagadnień związanych z działalnością samorządu terytorialnego.
******Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarki OdpadamiZłota Odznaka Krajowej Izby Gospodarki Odpadami dla prezydenta Gdyni
13.08.2015

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarki Odpadami. Wyróżnienie przyznano za działania, które doprowadziły do wdrożenia nowoczesnego, zintegrowanego systemu gospodarki odpadami, będącego wzorem dla innych samorządów w kraju.

Przypomnijmy, że Eko Dolina została założona przez 7 gmin wspólnie z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki". Spółka obsługuje ponad 400 tysięcy mieszkańców takich miast i gmin jak Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, gmina Wejherowo, Kosakowo, Szemud i Luzino.

Krajowa Izba Gospodarki Odpadami powołana została w 2003 roku jako organizacja samorządu gospodarczego przez Złota Odznaka Krajowej Izby Gospodarki Odpadami dla Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, fot. Sebastian Drausalponad sto przedsiębiorstw sektora gospodarki odpadami. Obecnie tworzy ja 135 krajowych firm zajmujących się szeroko pojętą gospodarką odpadami (wywóz, składowanie, unieszkodliwianie, segregowanie odpadów) oraz produkcją sprzętu komunalnego. Wśród nich są największe firmy z Krakowa czy Warszawy. Celem KIGO jest stworzenie zapisów prawnych, które pozwolą Polsce na osiągnięcie wyników ekologicznych na poziomie europejskim.******Order Odrodzenia Polski dla prezydenta Gdyni Wojciecha SzczurkaOrder Odrodzenia Polski dla prezydenta Gdyni

27.05.2015

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odznaczenie, podczas spotkania w Dniu Samorządu Polskiego, przyznano za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej.
******

Wojciech Szczurek samorządowcem 25-lecia

26.05.2015

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek włodarzem 25-lecia, a Gdynia zajęła pierwsze miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej - Perły Samorządu.

Gdynia wygrała także plebiscyt dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców. W zestawieniu docenione zostały również inne pomorskie samorządy oraz włodarze z naszego regionu.

W rankingu organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną, laureaci są typowani w podziale na gminy wiejskie, wiejsko-miejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców i miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. W każdej z tych kategorii wyróżnione zostały trzy samorządy i trzech włodarzy 25-lecia.


Dyplom dla Gdyni za zajęcie pierwszego miejsca wśród miast powyżej 100 tyś mieszkańców w rankingu Dziennika Gazety Prawnej - Perły Samorządu Dyplom dla Wojciecha Szczurka prezydenta Gdyni, za wygraną w plebiscycie na najlepszego włodarza miasta powyżej 100 tyś. mieszkańców
******
Gdyńskie media społecznościowe wyróżnione w konkursie Gdyńskie media społecznościowe wyróżnione w konkursie „Kryształy PR-u"

13.05.2015

Gdyńskie media społecznościowe wyróżnione w konkursie „Kryształy PR-u". W plebiscycie oceniane były nasze profile na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube, Naszej Klasie i Pinterest.

Celem Kryształów PR-u jest promowanie i nagradzanie najlepszych kampanii promocyjnych zrealizowanych przez samorządy i administrację państwową. Gdynia była nominowana obok Gminy Długołęka, Krakowskiego Biura Festiwalowego - ICE Kraków, Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego oraz AGH.

W konkursie Kryształy PR-u nagrody przyznawane są jednostkom samorządu terytorialnego, administracji państwowej oraz spółkom samorządowym, łącznie w sześciu kategoriach. Oprócz mediów społecznościowych są to: film promocyjny, promocja projektów unijnych, kreatywna kampania promocyjna, gazeta miejska lub biuletyn oraz kampania promocyjno-informacyjna spółki samorządowej.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_102703.html
******Dyplom dla Urzędu Miasta Gdyni za projekt pt. Gdynia nagrodzona za działania na rzecz seniorów

16.04.2015

Gdynia nagrodzona za działania na rzecz seniorów. Miasto trafiło do "Złotej Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych" za projekt "Gdyński dialog z seniorami". 16 kwietnia 2015 r. Wiceprezydent Gdyni Michał Guć odebrał w Warszawie dyplom do Rzecznika Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz w dowód uznania za realizację polityki senioralnej opartej na czterech filarach: aktywizacji, partycypacji, dialogu międzypokoleniowym i opiece. Doceniono także zastosowanie podejścia partycypacyjnego, które wzmacnia i buduje postawy obywatelskie wśród seniorów. Seniorzy zostali tutaj potraktowani jako eksperci od swoich spraw.

Celem projektu jest wypromowanie szczególnie wartościowych inicjatyw na rzecz seniorów dotyczących m.in. wydłużania aktywności osób starszych, integracji międzypokoleniowej, tworzenia przyjaznej seniorom przestrzeni publicznej, wspierania usług umożliwiających zaspokajanie potrzeb osób starszych wymagających opieki w ich mieszkaniach.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_102374.html******Dyplom za zajęcie I miejsca w rankingu Samorządowego Menedżera Regionu 2014Wojciech Szczurek Samorządowym Menedżerem Regionu 2014

15.04.2015

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zajął I miejsce w rankingu Samorządowy Menedżer Regionu. Tytuł za rok 2014 przyznano w ramach jubileuszowej, X. edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki.

Ranking „Filary Polskiej Gospodarki" oraz tworzone w jego ramach zestawienie „Samorządowy Menedżer Regionu" mają na celu wyróżnienie wybitnych firm oraz samorządowców z poszczególnych województw, których doświadczenia warto naśladować. Laureatów wybierają sami samorządowcy, którzy obserwując rozwój przedsiębiorstw oraz gmin w swoim regionie, wskazują najlepszych.

Ranking „Filary Polskiej Gospodarki" co roku przygotowywany jest przez czołową agencję badawczą (w tym roku ARC Rynek i Opinia) oraz redakcję dziennika "Puls Biznesu".******Dyplom Ministerstwa GospodarkiGdyńskie szkolnictwo zawodowe nagrodzone przez Ministerstwo Gospodarki

5.03.2015

Gdyński samorząd został nagrodzony przez Ministerstwo Gospodarki za budowanie sieci szkół zawodowych. Wyróżnienie przyznano podczas odbywającej się 5 marca 2015 r. w Gdańsku konferencji „Stawiamy na szkolnictwo zawodowe". W trakcie spotkania, oprócz samorządów, wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik uhonorowała statuetkami i dyplomami ministerstwa także uczniów, szkoły i przedsiębiorców promujących dobre praktyki w rozwoju szkolnictwa zawodowego w swoich regionach.

Gdynię doceniono za szczególnie osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego na terenie powiatu, efektywną współpracę ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz pracodawcami na rzecz dopasowywania kształcenia do lokalnego rynku pracy.******Gdynia miastem przyszłości w rankingu zorganizowanym przez magazyn FDI

23.02.2015Gdynia miastem przyszłości w rankingu zorganizowanym przez magazyn FDI

W rankingu polskich miast przyszłości bezkonkurencyjna okazała się Warszawa. Wśród miast średniej wielkości zwyciężyła Gdynia, wyróżniona nie tylko w konkursie głównym ale i w wielu kategoriach szczegółowych. Prestiżowy ranking zorganizował adresowany do inwestorów magazyn FDI, należący do grupy Financial Times.

Gdynia znalazła się także na pierwszym miejscu w kategorii potencjał gospodarczy. Tuż za nim: Legnica, Bielsko-Biała i Opole. Gdynia zajęła również drugie miejsce wśród miast najbardziej przyjaznych biznesowi. Lepiej oceniono jedynie Gliwice.
W kategorii badającej dostępność miast pod kątem infrastruktury telekomunikacyjnej i drogowej wśród najlepszych jest Chorzów, potem Sosnowiec, a trzecia Gdynia.


Z kolei kapitał ludzki i poziom życia w średnich miastach zostały najlepiej ocenione w Rzeszowie, drugie miejsce ma Tarnów, a trzecie Gdynia.
******
Pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim piątej edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć SięPierwsze miejsce w etapie wojewódzkim piątej edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć Się"


14.01.2015


Gdynia po raz kolejny zwyciężyła w etapie wojewódzkim piątej edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć Się" na najpiękniejszą iluminację świąteczną w Polsce, organizowanego przez Grupę ENERGA. W internetowym głosowaniu Gdynia otrzymała aż 68% głosów. Na drugim miejscu uplasowało się Wejherowo zdobywając 10% głosów internautów. Na miejscu trzecim znalazł się Gdańsk 8%, a na czwartym Słupsk 4%. W nagrodę Gdynia otrzyma od serwisu sklep.energa.pl zestaw małego, energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 1 tys. zł z przeznaczeniem na wybrany cel społeczny.

  • ikonaOpublikowano: 21.01.2015 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.02.2024 11:14
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona