Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Dla domu i ogrodu. Rodzinna wypożyczalnia sprzętu #wGdyni

Michał Halikowski i Krzysztof Burzawa, właściciele sklepu i wypożyczalni sprzętu budowlanego i ogrodowego HABU // materiały prasowe GCWP

Michał Halikowski i Krzysztof Burzawa, właściciele sklepu i wypożyczalni sprzętu budowlanego i ogrodowego HABU // materiały prasowe GCWP

O sprzęcie ogrodowym, budowlanym i elektronarzędziach wiedzą wszystko. Z ich usług korzystają osoby prywatne oraz małe firmy usługowe z Pomorza i nie tylko. Prowadzą biznes od 2013 roku, a ich przedsiębiorstwo cały czas się rozwija. Krzysztof Burzawa i Michał Halikowski, właściciele wypożyczalni HABU, są bohaterami kolejnego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Ich współpraca opiera się na partnerstwie. Jak mówią, plusem rodzinnego biznesu jest to, że obaj bardzo dobrze się znają i mają do siebie pełne zaufanie. Krzysztof Burzawa i Michał Halikowski od prawie dziesięciu lat wspólnie prowadzą sklep i wypożyczalnię sprzętu budowlanego i ogrodowego HABU. Dzielą się obowiązkami. Krzysztof zajmuje się marketingiem, podejmuje decyzje inwestycyjne, a także jest odpowiedzialny za prowadzenie sklepu i wypożyczalni. Natomiast Michał zajmuje się sprawami technicznymi. Skupia się też na usługach ogrodniczych oraz zarządzaniu kadrą. Poza biznesem łączą ich stosunki rodzinne. Ich żony są kuzynkami. Historia tej wyjątkowej rodziny i ich biznesu została zaprezentowana w trzecim odcinku drugiej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Wypożyczalnia i sklep HABU działają w Małym Kacku przy ul. Sandomierskiej 24. Na początku firma zajmowała się wyłącznie wypożyczaniem sprzętu ogrodowego. Z czasem oferta się rozszerzała. Obecnie HABU udostępnia również elektronarzędzia, sprzęt budowlany, czyszczący, samochodowy, rekreacyjny oraz urządzenia pomiarowe. Przedsiębiorstwo świadczy też usługi ogrodnicze i serwis sprzętu ogrodowego. Można tam wykonać m.in.: przeglądy kosiarek, kos, pił łańcuchowych i innych maszyn czy drobne naprawy serwisowe maszyn ogrodowych, a także wymienić paski napędowe, linki i zużyte części urządzeń. Właściciele prowadzą także sprzedaż internetową sprzętu.

– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie i jak bardzo są przywiązani do naszego miasta. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami lokalnych, rodzinnych firm i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach drugiej edycji cyklu powstało 10 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych. We wtorek, 10 maja br. wystartowała druga edycja cyklu. Otworzył ją materiał poświęcony restauracji „Malika”, która specjalizuje się w kuchni Maghrebu, czyli Afryki Północnej. Drugi odcinek opowiadał o innowacyjnym przedszkolu „Bullerbyn” stworzonym przez Annę Bielawską.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 24.05.2022 12:05
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 24.05.2022 12:08
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze