Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Rodzinna szkoła jazdy #wGdyni

Radosław i Maja Surałowie, właściciele szkoły jazdy Elka School // materiały prasowe GCWP

Radosław i Maja Surałowie, właściciele szkoły jazdy Elka School // materiały prasowe GCWP

Chcą, aby na drogach było bezpieczniej. Dlatego z pasją i zaangażowaniem uczą innych jeździć samochodem lub motocyklem. I tak już od ponad 17 lat. Z historią firmy rodziny Surałów, która prowadzi szkołę jazdy Elka School, można się zapoznać w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Swoją firmę budowali od podstaw. Jak mówią, rodzinny biznes to samo dobro. Kierują się tym hasłem od lat, co przekłada się na relacje z pracownikami i klientami. Dla nich każdy kursant to nowa historia. Dbają o to, żeby klienci byli zadowoleni z ich usług i czuli się u nich dobrze. Z kolei pracowników traktują jak wielką rodzinę. Prowadzą własny biznes od 2005 roku. Firmę założyli Radosław i Maja Surałowie. Właściciel jest instruktorem nauki jazdy i wykładowcą, a jego żona zajmuje się sprawami administracyjnymi. Dwoje ludzi to jednak za mało, żeby prowadzić szkołę nauki jazdy. Dlatego w tym, aby przedsięwzięcie mogło się rozwijać, pomogli im bliscy. Jerzy Surała, ojciec Radosława, był instruktorem nauki jazdy. Mama właściciela zajmowała się marketingiem, a jego kuzyn był instruktorem i wykładowcą. Obecnie firma zatrudnia około 30 pracowników. Rodzina Surałów, która prowadzi szkołę jazdy Elka School, opowiada o swoim biznesie w piątym odcinku drugiej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Niestety Jerzy Surała zmarł przed emisją tego materiału. Odszedł 25 maja.

Elka School działa w Gdyni i Rumi. Główna siedziba szkoły znajduje się przy ul. Świętojańskiej 38/10. Biuro w Rumi mieści się natomiast przy ul. Starowiejskiej 9. Firma organizuje kursy prawa jazdy kategorii A i B. Co ważne, instruktorzy i wykładowcy szkolą również osoby z niepełnosprawnościami i głuchonieme. Wszyscy pracownicy brali udział w kursie języka migowego. Za swoje działania firma otrzymała w 2009 roku nagrodę w konkursie „Gdynia bez barier”.

– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami lokalnych, rodzinnych firm i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach drugiej edycji cyklu powstało 10 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych. We wtorek, 10 maja br. wystartowała druga edycja cyklu. Otworzył ją materiał poświęcony restauracji „Malika”, która specjalizuje się w kuchni Maghrebu, czyli Afryki Północnej. Drugi odcinek opowiadał o innowacyjnym przedszkolu „Bullerbyn” stworzonym przez Annę Bielawską. Następnie można było dowiedzieć się więcej o sklepie oraz wypożyczalni sprzętu budowlanego i ogrodowego HABU. Natomiast w czwartym odcinku o swoim biznesie opowiedzieli Zosia Brunka i Kacper Jezierski – właściciele piekarni „Sztuka Chleba”.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

ikona

Zobacz także

Najnowsze