Co nowego

Rodzinny biznes z misją

Od prawej: Piotr, Magdalena i Filip Kubiszewscy, którzy tworzą firmę DefiMed // fot. materiały prasowe Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Od prawej: Piotr, Magdalena i Filip Kubiszewscy, którzy tworzą firmę DefiMed // fot. materiały prasowe Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Uświadamiają, jak ważną rolę podczas udzielania pierwszej pomocy pełni defibrylator AED. Od ponad 7 lat wspólnie prowadzą firmę DefiMed, która dystrybuuje te urządzenia i oferuje szkolenia z ich obsługi. Historię rodzinnego biznesu państwa Kubiszewskich zaprezentowano w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


„Wtorki z Rodzinnymi” wracają po wakacyjnej przerwie. Kontynuujemy prezentację filmów w ramach drugiej edycji cyklu. Dziewiąty odcinek poświęcono firmie DefiMed. To rodzinny biznes z misją. Ponad siedem lat temu stworzył go Piotr Kubiszewski, który chce zwracać uwagę na to, jak potrzebne są defibrylatory AED w przestrzeni publicznej. W tym celu prowadzi szkolenia z obsługi tego typu urządzeń i udzielania pierwszej pomocy. Jego firma jest też autoryzowanym dystrybutorem defibrylatorów marki Lifepak. W prowadzeniu biznesu pomagają mu dzieci – Magdalena i Filip. Jego córka zajmuje się marketingiem i odpowiada za wizerunek firmy. Natomiast syn obsługuje stronę internetową oraz sklep online.

DefiMed ma siedzibę przy ul. Olgierda 91/3. Jednak sprzęt, który dystrybuuje firma, można nabyć w sklepie internetowym. W ofercie są defibrylatory AED, ale również inne produkty medyczne, takie jak namioty ratunkowe, urządzenia do sterylizacji pomieszczeń, manekiny RKO czy kapsuły i akcesoria do AED.

– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami lokalnych, rodzinnych firm i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
„Wtorki z Rodzinnymi”
to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach drugiej edycji cyklu powstało 10 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych. We wtorek, 10 maja br. wystartowała druga edycja cyklu. Otworzył ją materiał poświęcony restauracji „Malika”, która specjalizuje się w kuchni Maghrebu, czyli Afryki Północnej. Drugi odcinek opowiadał o innowacyjnym przedszkolu „Bullerbyn” stworzonym przez Annę Bielawską. Następnie można było dowiedzieć się więcej o sklepie oraz wypożyczalni sprzętu budowlanego i ogrodowego HABU. Potem o swoim biznesie opowiedzieli Zosia Brunka i Kacper Jezierski – właściciele piekarni „Sztuka Chleba”. W piątym odcinku zaprezentowano historię rodzinnej firmy państwa Surałów, którzy prowadzą szkołę jazdy Elka School. Kolejny materiał był poświęcony projektowi „Marta Frej Memy”, czyli artystycznemu biznesowi Marty Frej i Tomasza Kosińskiego. Później rodzina Zabiegałowskich mówiła o swoich „Gdyńskich Rybkach z ikrą Marko”. Natomiast tuż przed wakacjami Marcelina Rozmus-Prinz przybliżyła historię firmy Mana Mana.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 06.09.2022 14:53
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.09.2022 16:06
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze